SOFT ATAC SRL
CUI 33511869 · J2014002501122
SOFT ATAC SRL are CUI 33511869, nr. de înregistrare J2014002501122, înmatriculată pe 25.08.2014. Sediul social e în Municipiul Cluj-Napoca, jud. Cluj. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 6210. În 2025: cifră de afaceri 254.906 lei, profit net 4.382 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 255 mii lei · mediana 286 mii lei | 89% din mediană |
| Profit net | 4 mii lei · mediana 113 mii lei | 4% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 1.7% · mediana 45.2% | 4% din mediană |
| Cifră pe salariat | 255 mii lei · mediana 297 mii lei | 86% din mediană |
Comparat cu 28.579 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 12 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 254.906 | 244.840 | 214.539 | 185.112 | 153.034 | 237.936 | 107.041 | 61.515 | 3.511 | 2.328 | 2.406 | 400 |
| Venituri totale | 255.304 | 247.464 | 216.852 | 185.655 | 162.585 | 268.534 | 177.410 | 64.938 | 3.511 | 2.328 | 2.406 | 400 |
| Cheltuieli totale | 243.657 | 278.594 | 134.260 | 111.476 | 142.343 | 242.820 | 108.026 | 63.426 | 19.261 | 2.096 | 2.163 | 354 |
| Profit / pierdere brută | 11.647 | -31.130 | 82.592 | 74.179 | 20.242 | 25.714 | 69.384 | 1.512 | -15.750 | 232 | 243 | 46 |
| Profit / pierdere netă | 4.382 | -37.400 | 80.755 | 72.420 | 18.845 | 23.473 | 67.837 | 862 | -15.853 | 159 | 171 | 34 |
| Active imobilizate | 83.062 | 107.105 | 3.548 | 18 | — | — | — | — | — | — | — | 408 |
| Active circulante | 101.403 | 84.631 | 149.885 | 80.399 | 37.415 | 70.699 | 87.024 | 11.290 | 2.491 | 577 | 477 | — |
| Creanțe | 26.603 | 15.022 | 18.460 | 17.220 | 15.414 | 29.098 | 12.016 | 7.573 | 2.049 | — | — | — |
| Casa și conturi la bănci | 74.800 | 69.609 | 131.425 | 63.179 | 22.001 | 41.601 | 75.008 | 3.717 | 442 | 577 | 477 | — |
| Cheltuieli în avans | 198 | 2.844 | 2.028 | 2.181 | 134 | 143 | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 72.760 | 87.059 | 10.520 | 9.715 | 6.560 | 47.129 | 33.613 | 25.717 | 17.780 | 13 | 72 | 174 |
| Capitaluri proprii | 111.903 | 107.521 | 144.941 | 72.883 | 30.989 | 23.713 | 53.411 | -14.427 | -15.289 | 564 | 405 | 234 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 2 | 1 | 2 | 4 | 3 | 1 | 1 | — | — | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Sat Jul 01 2023 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 25.08.2014 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj |
| CAEN principal | 6210 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | SOFT ATAC SRL |
| Nr. reg. com. | J2014002501122 |
| EUID | ROONRC.J2014002501122 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2014-08-25 |
| Sediu social | Str. Dealul Fânaţelor, 20B, Mun. Cluj-Napoca, CLUJ |
| Domiciliu fiscal | JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. DEALUL FÂNAŢELOR, NR.20B |
| Telefon | 0726148816 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| COMAD PRODCOM SRL | aceeași clădire |
| CONSTRIVE S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| COPAL B S.R.L. | aceeași clădire |
| DELIVERY WITH LOVE SRL-D inactiv | aceeași clădire |
| DENTAL CREATION BY DR KOPE S.R.L. | aceeași clădire |
| DOMINO ADVERTISING SRL | aceeași clădire |
| FLORY KOPE DENT S.R.L. | aceeași clădire |
| FRESH POWER S.R.L. | aceeași clădire |
| GID SOFT SRL inactiv | aceeași clădire |
| IDT RSVTI S.R.L. | aceeași clădire |
| KOPICE S.R.L. | aceeași clădire |
| LEMNUL VERDE CAFENEA S.R.L. | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 6201 | 2014 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (12)
Sunt 12 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (6)
Alte firme din Cluj
| 205260 | INFOTEC SRL |
| 255241 | TRIOSOFT SERV SRL |
| 4167380 | RCAD SOFTWARE SRL |
| 4791552 | SOFTWAREDESIGN SRL |
| 4906881 | YONDER SRL |
| 6278511 | BCOMP SOFT SRL |
| 6839215 | ALPIS PRODUCT SRL |
| 8306120 | CONDIVA PRESTSERV SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-17 · ONRC: 2026-10-25