CARPET LUX S.R.L.
CUI 33859198 · J2014003378125
CARPET LUX S.R.L. are CUI 33859198, nr. de înregistrare J2014003378125, înmatriculată pe 02.12.2014. Sediul social e în Municipiul Cluj-Napoca, jud. Cluj. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 9610. În 2025: cifră de afaceri 93.182 lei, profit net 22.332 lei, 0 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
| Data | Autoritate | Obiect | Valoare |
|---|---|---|---|
| 2024-03-28 | COLEGIUL TEHNIC ENERGETIC CLUJ | Servicii de curatare a materialelor text | 420 lei |
Contracte din SEAP, date deschise. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 93 mii lei · mediana 129 mii lei | 72% din mediană |
| Profit net | 22 mii lei · mediana 4 mii lei | 609% din mediană |
| Salariați | 0 · mediana 1 | 0% din mediană |
| Marjă netă | 24% · mediana 3.6% | 667% din mediană |
Comparat cu 30.919 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 12 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 93.182 | 64.440 | 65.243 | 36.322 | 45.014 | 27.292 | 56.488 | 54.425 | 45.815 | 40.690 | 37.708 | 1.535 |
| Venituri totale | 93.242 | 64.448 | 65.251 | 36.326 | 45.019 | 27.297 | 56.496 | 54.430 | 45.817 | 41.220 | 37.710 | 1.535 |
| Cheltuieli totale | 66.758 | 59.104 | 43.596 | 39.806 | 56.499 | 19.865 | 26.466 | 45.405 | 38.174 | 36.289 | 30.322 | 598 |
| Profit / pierdere brută | 26.484 | 5.344 | 21.655 | -3.480 | -11.480 | 7.432 | 30.030 | 9.025 | 7.643 | 4.931 | 7.388 | 937 |
| Profit / pierdere netă | 22.332 | 4.617 | 16.744 | -4.373 | -11.595 | 6.818 | 29.465 | 8.481 | 6.439 | 3.693 | 6.256 | 891 |
| Active imobilizate | 0 | — | — | — | 0 | — | 578 | 1.864 | 1.025 | 1.596 | 2.167 | 602 |
| Active circulante | 25.215 | 19.220 | 23.936 | 11.067 | 5.122 | 13.622 | 31.113 | 13.282 | 7.527 | 3.781 | 4.725 | 535 |
| Stocuri | 0 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 300 |
| Creanțe | 1.954 | 1.046 | 701 | — | — | 438 | 17.053 | — | — | — | 136 | — |
| Casa și conturi la bănci | 23.261 | 18.174 | 23.235 | 11.067 | 5.122 | 13.184 | 14.060 | 13.282 | 7.527 | 3.781 | 4.589 | 235 |
| Cheltuieli în avans | 0 | 1.113 | — | — | 1.500 | — | — | — | — | — | 1.393 | — |
| Datorii | 2.643 | 4.636 | 12.856 | 16.732 | 7.944 | 3.349 | 1.986 | 6.425 | 1.873 | 1.444 | 938 | 46 |
| Capitaluri proprii | 22.572 | 15.697 | 11.080 | -5.665 | -1.322 | 10.273 | 29.705 | 8.721 | 6.679 | 3.933 | 7.347 | 1.091 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Fri Mar 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 02.12.2014 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj |
| CAEN principal | 9610 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | CARPET LUX S.R.L. |
| Nr. reg. com. | J2014003378125 |
| EUID | ROONRC.J2014003378125 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2014-12-02 |
| Sediu social | Str. Nicolae Românul, 11, Mun. Cluj-Napoca, CLUJ |
| Domiciliu fiscal | JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. NICOLAE ROMÂNUL, NR.11 |
| Telefon | 0743085290 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| BISCOM PRIM S.R.L. inactiv | 23 m |
| DGH INVAS SRL inactiv | 23 m |
| HARANUVA SRL inactiv | 23 m |
| LARCONSTRUCT PRIM S.R.L. inactiv | 23 m |
| MADCOM LIONS S.R.L. inactiv | 23 m |
| MG HOLDING S.R.L. | 23 m |
| RADIANCE NATURAL SKINCARE SRL | 23 m |
| SPEEDSWIFT S.R.L. | 23 m |
| VIVANCOM - PLUS S.R.L. inactiv | 23 m |
| ACCOINFO CONSULT SRL | 26 m |
| KIROSADI SRL | 26 m |
| ESCALADA MEDIA S.R.L. | 41 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 9601 | 2014 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (12)
Alte firme din Cluj
Actualizat ANAF: 2026-10-17 · ONRC: 2026-11-08