SIA FRUIT SRL
CUI 35526947 · J2016000175084
SIA FRUIT SRL are CUI 35526947, nr. de înregistrare J2016000175084, înmatriculată pe 28.01.2016. Sediul social e în Municipiul Braşov, jud. Braşov. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4711. În 2025: cifră de afaceri 1.147.983 lei, profit net 59.748 lei, 2 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 1,1 mil lei · mediana 199 mii lei | 578% din mediană |
| Profit net | 60 mii lei · mediana 3 mii lei | de 21× mediana |
| Salariați | 2 · mediana 1 | 200% din mediană |
| Marjă netă | 5.2% · mediana 1.6% | 325% din mediană |
| Cifră pe salariat | 574 mii lei · mediana 224 mii lei | 256% din mediană |
Comparat cu 270.699 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 10 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1.147.983 | 710.365 | 297.555 | 244.957 | 240.931 | 275.880 | 257.385 | 210.263 | 218.699 | 192.577 |
| Venituri totale | 1.148.133 | 714.835 | 297.575 | 244.957 | 240.931 | 275.880 | 257.388 | 210.738 | 218.832 | 192.577 |
| Cheltuieli totale | 1.073.157 | 659.698 | 343.807 | 248.372 | 248.979 | 282.472 | 258.819 | 236.279 | 238.367 | 201.080 |
| Profit / pierdere brută | 74.976 | 55.137 | -46.232 | -3.415 | -8.048 | -6.592 | -1.431 | -25.541 | -19.535 | -8.503 |
| Profit / pierdere netă | 59.748 | 36.584 | -49.207 | -5.865 | -10.457 | -9.131 | -4.005 | -27.648 | -21.723 | -10.429 |
| Active imobilizate | 4.379 | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Active circulante | 142.651 | 86.173 | 15.330 | 39.799 | 38.631 | 21.234 | 44.103 | 46.730 | 38.828 | 14.679 |
| Stocuri | 92.262 | 54.177 | 1.689 | 8.152 | 18.693 | 9.408 | 36.180 | 28.861 | 33.440 | 6.517 |
| Creanțe | 5.445 | 7.470 | 6.023 | 666 | 659 | 851 | 365 | — | — | 286 |
| Casa și conturi la bănci | 44.944 | 24.526 | 7.618 | 30.981 | 19.279 | 10.975 | 7.558 | 17.869 | 5.388 | 7.876 |
| Cheltuieli în avans | — | 5.474 | 5.456 | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 188.964 | 193.329 | 159.052 | 128.858 | 121.825 | 93.971 | 107.709 | 106.331 | 70.780 | 24.908 |
| Capitaluri proprii | -41.934 | -101.682 | -138.266 | -89.059 | -83.194 | -72.737 | -63.606 | -59.601 | -31.952 | -10.229 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 28.01.2016 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov |
| CAEN principal | 4711 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | SIA FRUIT SRL |
| Nr. reg. com. | J2016000175084 |
| EUID | ROONRC.J2016000175084 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2016-01-28 |
| Sediu social | Str. Argintului, 60, Mun. Braşov, BRAŞOV |
| Domiciliu fiscal | JUD. BRAŞOV, MUN. BRAŞOV, STR. ARGINTULUI, NR.60, ET.1, AP.10 |
| Telefon | 0742080930 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ARIANA MECHOMAG SRL inactiv | aceeași clădire |
| MIG FOUR ANGEL SRL | aceeași clădire |
| BENY SPEDITION S.R.L.-D. | 28 m |
| CYBERSAFE SOLUTIONS S.R.L. | 28 m |
| CONSULTIO GROUP SRL | 52 m |
| FAST CAR & WHEELS S.R.L. | 71 m |
| MPX METAL WORK & DISTRIBUTION S.R.L. | 78 m |
| EVALFIX TEHNIC SRL | 84 m |
| GLOW ABA BEAUTY S.R.L. | 84 m |
| GMAJKATHERAPY S.R.L. | 84 m |
| TURAGU BABY SRL inactiv | 84 m |
| VEROVAL TEHNIC S.R.L. | 84 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4711 | 2016 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (9)
CAEN autorizat (7)
Alte firme din Braşov
| 911630 | ZAVARO ZCD S.R.L. |
| 1088567 | NICMAR SRL |
| 1089619 | DAX SRL |
| 1090389 | MAXI-TAXI TURISM SRL |
| 1091198 | DITA SRL |
| 1091422 | BAVARIA IMPEX SRL |
| 1091813 | TRIFEX SRL |
| 1091856 | GENUIN SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25