PODEANU MEDIMAGE S.R.L.
CUI 35744593 · J26/329/2016
PODEANU MEDIMAGE S.R.L. are CUI 35744593, nr. de înregistrare J26/329/2016, înmatriculată pe 02.03.2016. Sediul social e în Municipiul Târgu Mureş, jud. Mureş. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 8690. În 2025: cifră de afaceri 176.349 lei, profit net 129.847 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 176 mii lei · mediana 105 mii lei | 168% din mediană |
| Profit net | 130 mii lei · mediana 7 mii lei | de 19× mediana |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 73.6% · mediana 10.2% | 722% din mediană |
| Cifră pe salariat | 176 mii lei · mediana 110 mii lei | 161% din mediană |
Comparat cu 19.639 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 10 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 176.349 | 122.050 | 123.429 | 85.901 | 92.982 | 88.027 | 71.983 | 122.822 | 85.567 | 60.003 |
| Venituri totale | 176.349 | 122.050 | 123.429 | 85.901 | 92.982 | 88.027 | 71.983 | 122.822 | 85.567 | 60.003 |
| Cheltuieli totale | 22.356 | 15.380 | 19.452 | 3.251 | 4.048 | 25.132 | 14.053 | 20.324 | 16.323 | 3.101 |
| Profit / pierdere brută | 153.993 | 106.670 | 103.977 | 82.650 | 88.934 | 62.895 | 57.930 | 102.498 | 69.244 | 56.902 |
| Profit / pierdere netă | 129.847 | 89.961 | 87.674 | 80.126 | 86.200 | 60.418 | 55.771 | 98.813 | 66.676 | 55.102 |
| Active imobilizate | 2.577 | 3.866 | 5.155 | — | — | — | — | — | — | — |
| Active circulante | 233.049 | 92.957 | 116.277 | 91.891 | 87.789 | 61.982 | 57.496 | 25.521 | 77.685 | 58.323 |
| Stocuri | — | — | — | — | — | — | — | — | 60 | 85 |
| Creanțe | 99.524 | 60.000 | 11.845 | 58.649 | 4.846 | 1.289 | 3.610 | 2.556 | 3.836 | 3.589 |
| Casa și conturi la bănci | 133.525 | 32.957 | 104.432 | 33.242 | 82.943 | 60.693 | 53.886 | 22.965 | 73.789 | 54.649 |
| Cheltuieli în avans | — | — | 547 | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 194.539 | 66.622 | 3.939 | 11.525 | 1.347 | 61.740 | 57.254 | 25.280 | 10.768 | 3.021 |
| Capitaluri proprii | 41.087 | 30.201 | 118.040 | 80.366 | 86.442 | 242 | 242 | 241 | 66.917 | 55.302 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 02.03.2016 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş |
| CAEN principal | 8690 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | PODEANU MEDIMAGE S.R.L. |
| Nr. reg. com. | J26/329/2016 |
| EUID | ROONRC.J26/329/2016 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2016-03-02 |
| Sediu social | Aleea Cornişa, 29, Mun. Târgu Mureş, MUREŞ |
| Domiciliu fiscal | JUD. MUREŞ, MUN. TÂRGU MUREŞ, ALEEA CORNIŞA, NR.29, AP.9 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| EDISON HOUSE SRL inactiv | aceeași clădire |
| MR OTTO TEXTILE SRL inactiv | 21 m |
| MAKROMETALL SRL inactiv | 31 m |
| VSI DISTRICT LINE S.R.L. | 31 m |
| 2TH PERS PHARMA S.R.L. | 48 m |
| BLUE MONDAY S.R.L. | 48 m |
| CATINAMURES S.R.L. | 48 m |
| LILITHDESIGN FASHION S.R.L. | 48 m |
| MINIMUM SRL | 48 m |
| ORO SAPORI SRL | 48 m |
| OVVY BLUE SRL | 48 m |
| PROYA OULD SRL inactiv | 48 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 8690 | 2016 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (2)
| 30018166 | EDISON HOUSE SRL inactiv |
CAEN autorizat (3)
Alte firme din Mureş
| 1199638 | CYCLOPS SRL |
| 8587785 | LABORDENT SRL |
| 14052450 | FITOMED GERANIUM SRL |
| 15888241 | ULTRATEST SRL |
| 18927167 | MORPHOMED SRL |
| 20078624 | KISDONC SRL |
| 20552786 | OPTIZAN SRL |
| 20950749 | OPTOMETRIE SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25