PELICANUL STAR MVP SRL
CUI 35854014 · J23/1241/2016
PELICANUL STAR MVP SRL are CUI 35854014, nr. de înregistrare J23/1241/2016, înmatriculată pe 23.03.2016. Sediul social e în Sat Ghermăneşti, Comuna Snagov, jud. Ilfov. Este neplătitoare de TVA, INACTIVĂ fiscal. Activitatea principală: CAEN 6120. În 2024: cifră de afaceri 108.379 lei, profit net 90.259 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 108 mii lei · mediana 286 mii lei | 38% din mediană |
| Profit net | 90 mii lei · mediana 113 mii lei | 80% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 83.3% · mediana 45.2% | 184% din mediană |
| Cifră pe salariat | 108 mii lei · mediana 297 mii lei | 37% din mediană |
Comparat cu 28.578 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 8 ani (lei)
| Indicator | 2024 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 108.379 | 73.497 | 60.125 | 585.072 | 1.040.935 | 916.865 | 549.697 | 4.957 |
| Venituri totale | 108.379 | 109.197 | 60.125 | 585.072 | 1.040.935 | 916.865 | 549.697 | 4.957 |
| Cheltuieli totale | 17.940 | 90.057 | 45.354 | 654.572 | 1.212.827 | 1.104.315 | 330.853 | 11.100 |
| Profit / pierdere brută | 90.439 | 19.140 | 14.771 | -69.500 | -171.892 | -187.450 | 218.844 | -6.143 |
| Profit / pierdere netă | 90.259 | 18.047 | 14.169 | -75.351 | -182.648 | -196.618 | 213.603 | -6.143 |
| Active imobilizate | 2.013 | 2.013 | 2.538 | 3.063 | 29.846 | 94.220 | 153.956 | — |
| Active circulante | 382.900 | 224.230 | 225.532 | 174.978 | 127.489 | 242.778 | 320.223 | 82.409 |
| Stocuri | 223 | 223 | — | — | 910 | 910 | 2 | 10.861 |
| Creanțe | 372.338 | 142.339 | 142.339 | 139.830 | 73.648 | 186.979 | 185.200 | — |
| Casa și conturi la bănci | 10.339 | 81.668 | 83.193 | 35.148 | 52.931 | 54.889 | 135.021 | 71.548 |
| Datorii | 332.880 | 353.854 | 338.027 | 302.166 | 45.191 | 238.824 | 179.387 | 1.220 |
| Venituri în avans | — | — | 35.700 | 35.700 | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 52.033 | -127.611 | -145.657 | -159.825 | 112.144 | 98.174 | 294.792 | 81.189 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 2 | 3 | 6 | 2 | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | INACTIV |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 23.03.2016 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov |
| CAEN principal | 6120 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | PELICANUL STAR MVP SRL |
| Nr. reg. com. | J23/1241/2016 |
| EUID | ROONRC.J23/1241/2016 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2016-03-23 |
| Sediu social | Şos. Ghermăneşti, 1D, CAMERA 4, Sat Ghermăneşti Com. Snagov, ILFOV |
| Domiciliu fiscal | JUD. ILFOV, SAT GHERMĂNEŞTI COM. SNAGOV, ŞOS. GHERMĂNEŞTI, NR.1D, CAMERA 4 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| 2GTHER INVESTMENTS S.R.L. | aceeași clădire |
| 2GTHER PHARMA S.R.L. | aceeași clădire |
| A&C CONSULTANCE SERVICES S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| ADY TRADING SRL | aceeași clădire |
| AFYA MEDICAL CLINIK S.R.L. | aceeași clădire |
| ALCEMI SURA MARE S.R.L. | aceeași clădire |
| ALECSA TRANSPORT GRUP SRL | aceeași clădire |
| ALEXANAISS SPEED TRANS S.R.L. | aceeași clădire |
| ALFA CONSTRUCT & UTILAJE S.R.L. | aceeași clădire |
| ALYSU PERFORMANCE S.R.L. | aceeași clădire |
| BEP LIGHT ENERGY SRL | aceeași clădire |
| CEDAR FOREST HOLDING SRL inactiv | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 6120 | 2016 – 2024 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (3)
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Ilfov
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25