XELA & SUSI - P.A.C. SRL
CUI 37893141 · J2017001885084
XELA & SUSI - P.A.C. SRL are CUI 37893141, nr. de înregistrare J2017001885084, înmatriculată pe 05.07.2017. Sediul social e în Municipiul Braşov, jud. Braşov. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 7499. În 2025: cifră de afaceri 309.894 lei, profit net 157.473 lei, 2 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 310 mii lei · mediana 172 mii lei | 180% din mediană |
| Profit net | 157 mii lei · mediana 31 mii lei | 500% din mediană |
| Salariați | 2 · mediana 1 | 200% din mediană |
| Marjă netă | 50.8% · mediana 23.7% | 214% din mediană |
| Cifră pe salariat | 155 mii lei · mediana 176 mii lei | 88% din mediană |
Comparat cu 103.071 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 9 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 309.894 | 298.808 | 224.218 | 200.800 | 152.850 | 125.900 | 132.714 | 134.768 | 74.772 |
| Venituri totale | 309.894 | 298.808 | 224.218 | 200.800 | 152.850 | 125.994 | 132.714 | 134.768 | 74.772 |
| Cheltuieli totale | 149.322 | 160.096 | 86.026 | 102.811 | 54.400 | 46.346 | 67.069 | 40.283 | 17.300 |
| Profit / pierdere brută | 160.572 | 138.712 | 138.192 | 97.989 | 98.450 | 79.648 | 65.645 | 94.485 | 57.472 |
| Profit / pierdere netă | 157.473 | 135.724 | 135.950 | 95.988 | 96.920 | 78.389 | 64.318 | 93.203 | 57.199 |
| Active imobilizate | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1.290 | 1.290 | — | — |
| Active circulante | 212.601 | 175.549 | 146.008 | 164.440 | 183.816 | 148.687 | 75.546 | 153.771 | 60.618 |
| Stocuri | 10.982 | 7.722 | 470 | 2.135 | 470 | 100 | 0 | — | — |
| Creanțe | 131.989 | 157.365 | 79.357 | 69.763 | 1.432 | 12.015 | 4.399 | 9.161 | 2.052 |
| Casa și conturi la bănci | 69.630 | 10.462 | 66.181 | 92.542 | 181.914 | 136.572 | 71.147 | 144.610 | 58.566 |
| Datorii | 49.164 | 39.585 | 9.818 | 68.212 | 8.267 | 71.348 | 12.278 | 60.328 | 3.219 |
| Capitaluri proprii | 163.437 | 135.964 | 136.190 | 96.228 | 175.549 | 78.629 | 64.558 | 93.443 | 57.399 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 1 | 1 | 2 | 1 | 2 | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Mon Dec 01 2025 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 05.07.2017 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov |
| CAEN principal | 7499 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | XELA & SUSI - P.A.C. SRL |
| Nr. reg. com. | J2017001885084 |
| EUID | ROONRC.J2017001885084 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2017-07-05 |
| Sediu social | Str. Plaiului, 21, Mun. Braşov, BRAŞOV |
| Domiciliu fiscal | JUD. BRAŞOV, MUN. BRAŞOV, STR. PLAIULUI, NR.21 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| CONS SOLEY SRL | aceeași clădire |
| RARUM ORGANIC S.R.L. | aceeași clădire |
| TUHOUSE PROIECT S.R.L. | aceeași clădire |
| ANDYNSECT S.R.L. | 167 m |
| MILTOX DER S.R.L. | 167 m |
| OHANA INVESTMENT S.R.L. | 167 m |
| RELU GÂNDĂCELUL S.R.L. | 167 m |
| RELU ȘORICELUL S.R.L. | 167 m |
| VETOFARM SRL | 212 m |
| BIO-CIRCLE SURFACE TECHNOLOGY SRL | 439 m |
| CAVILAS CONSTRUCT SRL | 439 m |
| DOMINUS CONSTRUCT S.R.L. | 439 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 7499 | 2025 |
| 7490 | 2017 – 2024 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (3)
CAEN autorizat (31)
Alte firme din Braşov
| 1098129 | TRANSILVANIA COMPANY SRL |
| 1108451 | TARA BIRSEI SA |
| 1125444 | RIVA 2000 SRL |
| 3215934 | BOLDI SRL |
| 3583120 | ECO LEX SRL |
| 4016808 | ORMEXIM SRL |
| 6426529 | ROCCA INDUSTRY CONSULTING SRL |
| 10534308 | FORESTAMEN SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25