FLOREX SPEED SRL
CUI 37956754 · J2017004816126
FLOREX SPEED SRL are CUI 37956754, nr. de înregistrare J2017004816126, înmatriculată pe 12.07.2017. Sediul social e în Municipiul Cluj-Napoca, jud. Cluj. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4933. În 2025: cifră de afaceri 18.222 lei, profit net 1.308 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 18 mii lei · mediana 158 mii lei | 12% din mediană |
| Profit net | 1 mii lei · mediana 5 mii lei | 25% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 7.2% · mediana 3.2% | 225% din mediană |
| Cifră pe salariat | 18 mii lei · mediana 175 mii lei | 10% din mediană |
Comparat cu 94.321 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 9 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 18.222 | 17.692 | 34.481 | 76.165 | 56.298 | 37.520 | 57.708 | 57.657 | 10 |
| Venituri totale | 18.222 | 17.692 | 38.584 | 76.165 | 56.298 | 60.231 | 57.708 | 57.657 | 22.298 |
| Cheltuieli totale | 16.670 | 19.149 | 34.532 | 64.427 | 45.779 | 44.495 | 53.488 | 43.479 | 21.295 |
| Profit / pierdere brută | 1.552 | -1.457 | 4.052 | 11.738 | 10.519 | 15.736 | 4.220 | 14.178 | 1.003 |
| Profit / pierdere netă | 1.308 | -1.457 | 4.052 | 11.738 | 10.519 | 15.389 | 3.643 | 12.874 | 823 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | — | 8.822 | 21.622 | 34.423 |
| Active circulante | 35.993 | 34.461 | 41.438 | 57.896 | 45.902 | 35.374 | 11.691 | 5.060 | 7.593 |
| Creanțe | 204 | 965 | 1.460 | — | — | — | — | — | — |
| Casa și conturi la bănci | 35.789 | 33.496 | 39.978 | 57.896 | 45.902 | 35.374 | 11.691 | 5.060 | 7.593 |
| Datorii | 894 | 670 | 190 | 2.710 | 2.454 | 2.445 | 2.973 | 12.785 | 40.993 |
| Capitaluri proprii | 35.099 | 33.791 | 41.248 | 55.186 | 43.448 | 32.929 | 17.540 | 13.897 | 1.023 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 12.07.2017 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj |
| CAEN principal | 4933 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | FLOREX SPEED SRL |
| Nr. reg. com. | J2017004816126 |
| EUID | ROONRC.J2017004816126 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2017-07-12 |
| Sediu social | Str. Pădurii, 20, Mun. Cluj-Napoca, CLUJ |
| Domiciliu fiscal | JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. PĂDURII, NR.20, SC.2, ET.P, AP.16A |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| EFFE.PRI CONSULTING S.R.L. | aceeași clădire |
| MHP IMPORT EXPORT SRL | aceeași clădire |
| ONCOSUPORT SRL | aceeași clădire |
| ORMIGYN PRO S.R.L. | aceeași clădire |
| POP ART FLAVIU S.R.L. | aceeași clădire |
| VP CONSTRUCTION SOLUTION S.R.L. | aceeași clădire |
| AMY INTERNATIONAL SRL | 40 m |
| MARADIN IMOB SRL | 40 m |
| SMART CHARGE SRL-D inactiv | 40 m |
| TQ MANAGEMENT SRL inactiv | 40 m |
| GM BIKEWORKS S.R.L. | 41 m |
| GM SUSPENSION S.R.L. | 41 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4932 | 2017 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (9)
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Cluj
Actualizat ANAF: 2026-10-16 · ONRC: 2026-11-08