ECONOMIC SOLUTIONS ADVISOR S.R.L.
CUI 38575642 · J26/2108/2017
ECONOMIC SOLUTIONS ADVISOR S.R.L. are CUI 38575642, nr. de înregistrare J26/2108/2017, înmatriculată pe 07.12.2017. Sediul social e în Municipiul Târnăveni, jud. Mureş. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 7022. În 2025: cifră de afaceri 47.368 lei, profit net 1.688 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 47 mii lei · mediana 124 mii lei | 38% din mediană |
| Profit net | 2 mii lei · mediana 17 mii lei | 10% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 3.6% · mediana 19.4% | 19% din mediană |
| Cifră pe salariat | 47 mii lei · mediana 172 mii lei | 28% din mediană |
Comparat cu 55.927 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 8 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 47.368 | 40.149 | 52.527 | 66.116 | 60.423 | 32.785 | 27.730 | 8.630 |
| Venituri totale | 47.949 | 40.658 | 52.527 | 66.116 | 60.423 | 32.785 | 37.730 | 8.630 |
| Cheltuieli totale | 45.958 | 24.950 | 43.376 | 36.669 | 31.207 | 27.309 | 36.478 | 6.258 |
| Profit / pierdere brută | 1.991 | 15.708 | 9.151 | 29.447 | 29.216 | 5.476 | 1.252 | 2.372 |
| Profit / pierdere netă | 1.688 | 13.308 | 7.760 | 28.296 | 27.440 | 4.492 | 636 | 2.234 |
| Active imobilizate | 24.169 | 24.487 | 13.469 | 2.338 | 3.566 | 5.306 | 13.101 | 512 |
| Active circulante | 38.869 | 32.240 | 39.301 | 50.629 | 33.998 | 7.186 | 2.383 | 5.184 |
| Stocuri | 5.273 | — | — | — | — | — | — | — |
| Creanțe | 20.993 | 8.853 | 15.967 | 14.095 | 4.255 | 150 | — | — |
| Casa și conturi la bănci | 12.603 | 23.387 | 23.334 | 36.534 | 29.743 | 7.036 | 2.383 | 5.184 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | 5.000 | — | — |
| Datorii | 49.033 | 22.560 | 12.911 | 1.868 | 1.761 | 9.129 | 11.613 | 2.462 |
| Capitaluri proprii | 15.855 | 34.167 | 39.859 | 51.099 | 35.803 | 8.363 | 3.871 | 3.234 |
| Capital subscris vărsat | — | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 |
| Număr mediu de salariați | 1 | — | 1 | 1 | — | 1 | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 07.12.2017 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Municipală Târnăveni |
| CAEN principal | 7022 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | ECONOMIC SOLUTIONS ADVISOR S.R.L. |
| Nr. reg. com. | J26/2108/2017 |
| EUID | ROONRC.J26/2108/2017 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2017-12-07 |
| Sediu social | Str. Avram Iancu, 47, Mun. Târnăveni, MUREŞ |
| Domiciliu fiscal | JUD. MUREŞ, MUN. TÂRNĂVENI, STR. AVRAM IANCU, NR.47 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| 12 FITNESS GYM SRL | 33 m |
| DISPCNET SRL | 55 m |
| PURPIXEL SRL | 55 m |
| PROMOVET SRL | 74 m |
| TARNAVA GOLDEN VET SRL | 74 m |
| ARTECSHOP RO S.R.L. | 119 m |
| FORTUNA ALOMCOM SRL inactiv | 119 m |
| VULCANIZARE LEVI S.R.L. inactiv | 142 m |
| B&E WOOD HOUSE S.R.L. inactiv | 144 m |
| BREAD REVOLUTION FACTORY S.R.L. | 144 m |
| DANSZ WELDER SERVICE SRL | 144 m |
| EMANUEL SRL | 144 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 7022 | 2018 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (21)
Alte firme din Mureş
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25