AUTONIK DIESEL PARTS S.R.L.
CUI 39104562 · J2018001151126
AUTONIK DIESEL PARTS S.R.L. are CUI 39104562, nr. de înregistrare J2018001151126, înmatriculată pe 28.03.2018. Sediul social e în Municipiul Cluj-Napoca, jud. Cluj. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4782. În 2025: cifră de afaceri 286.400 lei, profit net 53.179 lei, 0 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 286 mii lei · mediana 199 mii lei | 144% din mediană |
| Profit net | 53 mii lei · mediana 3 mii lei | de 19× mediana |
| Salariați | 0 · mediana 1 | 0% din mediană |
| Marjă netă | 18.6% · mediana 1.6% | de 12× mediana |
Comparat cu 270.699 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 8 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 286.400 | 295.400 | 297.050 | 291.482 | 279.980 | 280.450 | 253.780 | 217.650 |
| Venituri totale | 286.400 | 295.400 | 297.050 | 291.482 | 279.999 | 280.450 | 254.180 | 217.650 |
| Cheltuieli totale | 224.506 | 228.163 | 293.233 | 219.826 | 209.958 | 216.630 | 186.159 | 118.195 |
| Profit / pierdere brută | 61.894 | 67.237 | 3.817 | 71.656 | 70.041 | 63.820 | 68.021 | 99.455 |
| Profit / pierdere netă | 53.179 | 56.694 | -4.627 | 63.087 | 61.809 | 56.213 | 60.396 | 92.889 |
| Active imobilizate | 0 | — | — | — | — | — | — | 41 |
| Active circulante | 77.800 | 62.102 | 62.806 | 107.958 | 81.099 | 57.096 | 77.557 | 93.818 |
| Stocuri | 2.681 | 81 | — | 16.300 | 19.600 | 20.200 | 19.370 | 64.595 |
| Creanțe | 9.960 | 1.300 | — | 7.100 | 3.500 | 1.000 | 850 | 512 |
| Casa și conturi la bănci | 65.159 | 60.721 | 62.806 | 84.558 | 57.999 | 35.896 | 57.337 | 28.711 |
| Cheltuieli în avans | 0 | 262 | 282 | — | — | 171 | — | 230 |
| Datorii | 2.122 | 7.341 | 15.302 | 44.631 | 19.050 | 814 | 16.921 | 1.000 |
| Capitaluri proprii | 75.678 | 55.023 | 47.786 | 63.327 | 62.049 | 56.453 | 60.636 | 93.089 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 28.03.2018 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj |
| CAEN principal | 4782 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | AUTONIK DIESEL PARTS S.R.L. |
| Nr. reg. com. | J2018001151126 |
| EUID | ROONRC.J2018001151126 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2018-03-28 |
| Sediu social | Str. Frunzişului, 76, Mun. Cluj-Napoca, CLUJ |
| Domiciliu fiscal | JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. FRUNZIŞULUI, NR.76, ET.1 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ADARIONIQUE SRL | aceeași clădire |
| ADRIMAR SOLAR SYSTEMS S.R.L. | aceeași clădire |
| ANGELA ESTATES S.R.L. | aceeași clădire |
| AUTO DEL SOL SRL | aceeași clădire |
| AUTOBARILI S.R.L. | aceeași clădire |
| AUTONIK AUTOMOTIVE S.R.L. | aceeași clădire |
| AUTONIK AUTOPARTS S.R.L. | aceeași clădire |
| AUTONIK COFFEE SRL | aceeași clădire |
| AUTONIK DOI SRL | aceeași clădire |
| AUTONIK FAST SOLUTIONS S.R.L. | aceeași clădire |
| AUTONIK FOR CARS S.R.L. | aceeași clădire |
| AUTONIK IMPORT EXPORT SRL | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4532 | 2018 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (13)
Sunt 13 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (9)
Alte firme din Cluj
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25