PICOM CREATIV S.R.L.
CUI 39612790 · J2018000505522
PICOM CREATIV S.R.L. are CUI 39612790, nr. de înregistrare J2018000505522, înmatriculată pe 11.07.2018. Sediul social e în Municipiul Giurgiu, jud. Giurgiu. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 2553. În 2025: cifră de afaceri 165.031 lei, profit net 4.198 lei, 2 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 165 mii lei · mediana 254 mii lei | 65% din mediană |
| Profit net | 4 mii lei · mediana 7 mii lei | 56% din mediană |
| Salariați | 2 · mediana 2 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 2.5% · mediana 3% | 83% din mediană |
| Cifră pe salariat | 83 mii lei · mediana 162 mii lei | 51% din mediană |
Comparat cu 94.197 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 7 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 165.031 | 135.686 | 120.491 | 103.599 | 82.710 | 73.393 | 22.426 |
| Venituri totale | 165.031 | 135.686 | 120.493 | 103.599 | 83.495 | 73.393 | 22.426 |
| Cheltuieli totale | 159.181 | 131.039 | 120.680 | 105.950 | 96.697 | 75.391 | 37.688 |
| Profit / pierdere brută | 5.850 | 4.647 | -187 | -2.351 | -13.202 | -1.998 | -15.262 |
| Profit / pierdere netă | 4.198 | 3.298 | -1.392 | -3.387 | -14.036 | -2.681 | -15.487 |
| Active imobilizate | 4.999 | 7.392 | 10.606 | 9.336 | 6.432 | 9.236 | 11.876 |
| Active circulante | 19.252 | 23.430 | 10.985 | 15.444 | 21.101 | 15.430 | 8.189 |
| Stocuri | 6.596 | 7.464 | 189 | 303 | 1.947 | 4.070 | 4.800 |
| Creanțe | 1.367 | — | — | — | — | — | — |
| Casa și conturi la bănci | 11.289 | 15.966 | 10.796 | 15.141 | 19.154 | 11.360 | 3.389 |
| Datorii | 53.746 | 64.515 | 58.582 | 60.379 | 59.745 | 42.842 | 35.729 |
| Capitaluri proprii | -29.495 | -33.693 | -36.991 | -35.599 | -32.212 | -18.176 | -15.664 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 11.07.2018 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Giurgiu |
| CAEN principal | 2553 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | PICOM CREATIV S.R.L. |
| Nr. reg. com. | J2018000505522 |
| EUID | ROONRC.J2018000505522 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2018-07-11 |
| Sediu social | Str. Clopotari, CAMERA 1, Mun. Giurgiu, GIURGIU |
| Domiciliu fiscal | JUD. GIURGIU, MUN. GIURGIU, STR. CLOPOTARI, CAMERA 1, BL.511, SC.B, AP.27 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| A & I TRANS SRL-D inactiv | aceeași clădire |
| A M C IMPEX SRL | aceeași clădire |
| AGROFAM GICĂ SRL | aceeași clădire |
| AILY-TAO KIDS S.R.L. | aceeași clădire |
| ALADIL PRESTIGE SRL | aceeași clădire |
| ANDI SOFT SRL | aceeași clădire |
| AUTOTURISM LAB S.R.L. | aceeași clădire |
| AXI COS SECURITY DOORS SRL inactiv | aceeași clădire |
| BAMBINI SRL | aceeași clădire |
| CARO IMPEX SRL | aceeași clădire |
| CHOCOLATE KING 1M RO SRL inactiv | aceeași clădire |
| COSMAN INTERMED S.R.L. | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 2562 | 2019 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (50)
Sunt 50 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Giurgiu
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25