METAL - GAZ STEEL CONSTRUCT S.R.L.
CUI 41823977 · J2019001141520
METAL - GAZ STEEL CONSTRUCT S.R.L. are CUI 41823977, nr. de înregistrare J2019001141520, înmatriculată pe 28.10.2019. Sediul social e în Municipiul Giurgiu, jud. Giurgiu. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 2553. În 2025: cifră de afaceri 119.000 lei, pierdere netă 6.390 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 119 mii lei · mediana 254 mii lei | 47% din mediană |
| Profit net | -6 mii lei · mediana 7 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 1 · mediana 2 | 50% din mediană |
| Marjă netă | -5.4% · mediana 3% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 119 mii lei · mediana 162 mii lei | 74% din mediană |
Comparat cu 94.197 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 7 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 119.000 | 51.000 | 120.650 | 69.500 | 55.250 | 46.200 | 13.500 |
| Venituri totale | 119.001 | 51.030 | 147.036 | 70.036 | 55.250 | 46.200 | 13.500 |
| Cheltuieli totale | 124.201 | 101.999 | 79.999 | 44.021 | 8.692 | 1.572 | 2.772 |
| Profit / pierdere brută | -5.200 | -50.969 | 67.037 | 26.015 | 46.558 | 44.628 | 10.728 |
| Profit / pierdere netă | -6.390 | -51.479 | 65.830 | 24.836 | 44.900 | 43.242 | 10.323 |
| Active imobilizate | 2.097 | — | 1.464 | 3.221 | — | — | — |
| Active circulante | 80.564 | 88.605 | 138.091 | 69.959 | 45.679 | 43.643 | 10.928 |
| Creanțe | 24.300 | 24.300 | 24.300 | — | 203 | 203 | — |
| Casa și conturi la bănci | 56.264 | 64.305 | 113.791 | 69.959 | 45.476 | 43.440 | 10.928 |
| Datorii | 4.924 | 4.479 | 3.950 | 3.405 | 537 | 201 | 405 |
| Capitaluri proprii | 77.737 | 84.126 | 135.605 | 69.775 | 45.142 | 43.442 | 10.523 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | — | 0 | 0 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Sun Dec 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 28.10.2019 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Giurgiu |
| CAEN principal | 2553 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | METAL - GAZ STEEL CONSTRUCT S.R.L. |
| Nr. reg. com. | J2019001141520 |
| EUID | ROONRC.J2019001141520 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2019-10-28 |
| Sediu social | Str. Fântânilor, 44, CAMERA 1, Mun. Giurgiu, GIURGIU |
| Domiciliu fiscal | JUD. GIURGIU, MUN. GIURGIU, STR. FÂNTÂNILOR, NR.44, CAMERA 1 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| CASEING SRL inactiv | aceeași clădire |
| CONSTRUCT ROM EDIL SRL | aceeași clădire |
| EKAM METALCONF S.R.L. | aceeași clădire |
| GKM AMANET S.R.L. | aceeași clădire |
| IVO EXPEDIȚION SRL inactiv | aceeași clădire |
| LOLA AMANET GOLD S.R.L. | aceeași clădire |
| MARYCOR COMERŢ S.R.L. | aceeași clădire |
| NAR MOTORS SRL | aceeași clădire |
| SPICE KRAFT S.R.L. | aceeași clădire |
| TETRADA S.R.L. | aceeași clădire |
| TETRADA SHOP S.R.L. | aceeași clădire |
| COOL CAT TRANSPORT S.R.L. | 101 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 2562 | 2019 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (2)
Alte firme din Giurgiu
Actualizat ANAF: 2026-10-17 · ONRC: 2026-10-25