HINT ARCHITECTURE S.R.L.
CUI 40765398 · J2019001023125
HINT ARCHITECTURE S.R.L. are CUI 40765398, nr. de înregistrare J2019001023125, înmatriculată pe 11.03.2019. Sediul social e în Municipiul Cluj-Napoca, jud. Cluj. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 7111. În 2025: cifră de afaceri 39.218 lei, profit net 7.663 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 39 mii lei · mediana 172 mii lei | 23% din mediană |
| Profit net | 8 mii lei · mediana 31 mii lei | 24% din mediană |
| Marjă netă | 19.5% · mediana 23.6% | 83% din mediană |
Comparat cu 103.298 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 7 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 39.218 | 133.450 | 111.755 | 138.047 | 145.988 | 48.068 | 17.792 |
| Venituri totale | 39.218 | 133.450 | 111.755 | 138.052 | 146.263 | 48.068 | 17.792 |
| Cheltuieli totale | 29.937 | 31.146 | 60.400 | 77.733 | 41.409 | 14.838 | 3.729 |
| Profit / pierdere brută | 9.281 | 102.304 | 51.355 | 60.319 | 104.854 | 33.230 | 14.063 |
| Profit / pierdere netă | 7.663 | 87.390 | 42.706 | 57.005 | 100.776 | 31.864 | 13.529 |
| Active imobilizate | 6.413 | 19.590 | 5.702 | 9.062 | 2.275 | — | — |
| Active circulante | 7.541 | 76.719 | 45.011 | 56.006 | 107.133 | 32.787 | 14.132 |
| Stocuri | 10 | 10 | — | — | — | — | — |
| Creanțe | 733 | 53.190 | 1 | — | — | 5.600 | — |
| Casa și conturi la bănci | 6.798 | 23.519 | 45.010 | 56.006 | 107.133 | 27.187 | 14.132 |
| Cheltuieli în avans | 2.454 | 2.960 | 986 | — | — | — | — |
| Datorii | 260 | 4.775 | 1.889 | 959 | 1.528 | 683 | 403 |
| Capitaluri proprii | 16.148 | 94.494 | 49.810 | 64.109 | 107.880 | 32.104 | 13.729 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Thu Feb 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 11.03.2019 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj |
| CAEN principal | 7111 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | HINT ARCHITECTURE S.R.L. |
| Nr. reg. com. | J2019001023125 |
| EUID | ROONRC.J2019001023125 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2019-03-11 |
| Sediu social | Str. Mehedinţi, 6, Mun. Cluj-Napoca, CLUJ |
| Domiciliu fiscal | JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. MEHEDINŢI, NR.6, BL.H1, SC.V, ET.4, AP.49 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| E-COMMERCE PROJECT CONSULTING S.R.L. | aceeași clădire |
| ECO MEDICAL PRAXIS S.R.L. | aceeași clădire |
| FREE MINDS THINK S.R.L. | aceeași clădire |
| GREEN LINE PERFORMANCE S.R.L. | aceeași clădire |
| JUNCTION HOLDS S.R.L. | aceeași clădire |
| MOSYNC SRL | aceeași clădire |
| ROA AESTHETIC S.R.L.-D. | aceeași clădire |
| SHERING RIDE CAB S.R.L. | aceeași clădire |
| SISSY BEAUTY STUDIO S.R.L. | aceeași clădire |
| SKY PADEL S.R.L. | aceeași clădire |
| SPRING PROD SRL inactiv | aceeași clădire |
| TEOMSI ELECTRIC SRL | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 7111 | 2019 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (16)
Sunt 16 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (6)
Alte firme din Cluj
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08