NEKOS KONECT SYSTEMS S.R.L.
CUI 41225388 · J2019000730275
NEKOS KONECT SYSTEMS S.R.L. are CUI 41225388, nr. de înregistrare J2019000730275, înmatriculată pe 05.06.2019. Sediul social e în Municipiul Roman, jud. Neamţ. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 8009. În 2025: cifră de afaceri 277.416 lei, profit net 94.313 lei, 2 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
| Data | Autoritate | Obiect | Valoare |
|---|---|---|---|
| 2024-03-27 | COMPLEX DE SERVICII PENTRU COMUNITATE PENTRU | Servicii de monitorizare a sistemelor de | 1 mii lei |
| 2023-12-27 | COMPLEX DE SERVICII PENTRU COMUNITATE PENTRU | Servicii de monitorizare a sistemelor de | 360 lei |
Contracte din SEAP, date deschise. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 277 mii lei · mediana 188 mii lei | 147% din mediană |
| Profit net | 94 mii lei · mediana 26 mii lei | 369% din mediană |
| Salariați | 2 · mediana 1 | 200% din mediană |
| Marjă netă | 34% · mediana 15.2% | 224% din mediană |
| Cifră pe salariat | 139 mii lei · mediana 127 mii lei | 110% din mediană |
Comparat cu 43.045 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 7 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 277.416 | 264.280 | 263.629 | 240.191 | 171.678 | 94.989 | 0 |
| Venituri totale | 282.579 | 268.331 | 294.947 | 263.554 | 184.870 | 179.122 | 28.217 |
| Cheltuieli totale | 185.548 | 219.341 | 201.594 | 259.086 | 180.865 | 196.681 | 43.454 |
| Profit / pierdere brută | 97.031 | 48.990 | 93.353 | 4.468 | 4.005 | -17.559 | -15.237 |
| Profit / pierdere netă | 94.313 | 46.743 | 90.768 | 2.114 | 2.280 | -18.509 | -15.237 |
| Active imobilizate | 12.487 | 17.648 | 22.810 | 28.644 | 35.920 | 47.550 | 7.090 |
| Active circulante | 129.660 | 131.776 | 95.470 | 60.796 | 78.988 | 44.539 | 148.743 |
| Stocuri | 6.395 | 5.323 | 14.127 | 19.282 | 55.233 | 35.693 | 12.880 |
| Creanțe | 75.690 | 82.682 | 35.473 | 19.642 | 17.110 | 6.940 | 40.000 |
| Casa și conturi la bănci | 47.575 | 43.771 | 45.870 | 21.872 | 6.645 | 1.906 | 95.863 |
| Datorii | 35.147 | 29.329 | 44.927 | 94.917 | 110.561 | 75.885 | 39.087 |
| Venituri în avans | 12.487 | 17.648 | 11.737 | 23.674 | 35.612 | 49.750 | 131.783 |
| Capitaluri proprii | 94.513 | 102.447 | 61.616 | -29.151 | -31.265 | -33.546 | -15.037 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 4 | 4 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 05.06.2019 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Municipală ROMAN |
| CAEN principal | 8009 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | NEKOS KONECT SYSTEMS S.R.L. |
| Nr. reg. com. | J2019000730275 |
| EUID | ROONRC.J2019000730275 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2019-06-05 |
| Sediu social | Str. Libertăţii, Mun. Roman, NEAMŢ |
| Domiciliu fiscal | JUD. NEAMŢ, MUN. ROMAN, STR. LIBERTĂŢII, BL.14 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| AC VISION MINUT S.R.L. | aceeași clădire |
| ACCESVASY AUTO S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| ACH CONT BIFUNCTIONAL SRL | aceeași clădire |
| ACTIV CONT SRL | aceeași clădire |
| ADY.CO TRANSPORT SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ | aceeași clădire |
| AGROROM SERV SRL | aceeași clădire |
| ALEXANDRA STUDIO 777 S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| ALT EXPERT CONSORT S.R.L. | aceeași clădire |
| ANDRACOR BEAUTY SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ | aceeași clădire |
| APC OFFICE S.R.L. | aceeași clădire |
| ARC TEXTIL SRL inactiv | aceeași clădire |
| BASE PROIECT SRL | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 8020 | 2019 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (115)
Sunt 115 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (3)
Alte firme din Neamţ
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25