PLACOART CONSTRUCT S.R.L.
CUI 41290343 · J51/590/2019
PLACOART CONSTRUCT S.R.L. are CUI 41290343, nr. de înregistrare J51/590/2019, înmatriculată pe 20.06.2019. Sediul social e în Sat Ciocăneşti, Comuna Ciocăneşti, jud. Călăraşi. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4333. În 2025: cifră de afaceri 102.564 lei, profit net 11.880 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 103 mii lei · mediana 221 mii lei | 46% din mediană |
| Profit net | 12 mii lei · mediana 19 mii lei | 64% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 2 | 50% din mediană |
| Marjă netă | 11.6% · mediana 9.3% | 125% din mediană |
| Cifră pe salariat | 103 mii lei · mediana 141 mii lei | 73% din mediană |
Comparat cu 112.118 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 7 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 102.564 | 174.576 | 60.069 | 23.440 | 133.985 | 114.764 | 34.391 |
| Venituri totale | 113.364 | 174.576 | 60.069 | 23.440 | 133.985 | 114.764 | 34.391 |
| Cheltuieli totale | 100.521 | 133.233 | 71.245 | 39.726 | 131.521 | 111.046 | 28.564 |
| Profit / pierdere brută | 12.843 | 41.343 | -11.176 | -16.286 | 2.464 | 3.718 | 5.827 |
| Profit / pierdere netă | 11.880 | 39.632 | -11.777 | -16.685 | 1.285 | 2.604 | 5.483 |
| Active imobilizate | 27.040 | 34.790 | 2.360 | — | — | — | — |
| Active circulante | 23.898 | 12.307 | 5.295 | 7.007 | 11.475 | 16.869 | 8.915 |
| Stocuri | 4.339 | — | — | — | — | — | — |
| Creanțe | 5.427 | 5.308 | 1.856 | 1.785 | 8.415 | 15.285 | — |
| Casa și conturi la bănci | 14.132 | 6.999 | 3.439 | 5.222 | 3.060 | 1.584 | 8.915 |
| Cheltuieli în avans | 8.058 | 22.010 | — | — | — | — | — |
| Datorii | 31.816 | 53.808 | 31.987 | 19.563 | 7.346 | 14.025 | 3.232 |
| Capitaluri proprii | 27.180 | 15.299 | -24.332 | -12.556 | 4.129 | 2.844 | 5.683 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 3 | 2 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 20.06.2019 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Călăraşi |
| CAEN principal | 4333 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | PLACOART CONSTRUCT S.R.L. |
| Nr. reg. com. | J51/590/2019 |
| EUID | ROONRC.J51/590/2019 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2019-06-20 |
| Sediu social | Str. Viorelelor, 15, Sat Ciocăneşti Com. Ciocăneşti, CĂLĂRAŞI |
| Domiciliu fiscal | JUD. CĂLĂRAŞI, SAT CIOCĂNEŞTI COM. CIOCĂNEŞTI, STR. VIORELELOR, NR.15 |
| Telefon | 0722263105 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| CIOBĂNIŢA CIOCĂNEŞTI COOPERATIVA AGRICOLĂ | aceeași clădire |
| CLODY COM SRL | aceeași clădire |
| KARUNA VELVET S.R.L. | aceeași clădire |
| STUDIO AR-UA S.R.L. | aceeași clădire |
| DREAMCLOUD S.R.L. | 91 m |
| CLAUDIU BEAUTY CENTER S.R.L. | 93 m |
| TELECOM CONECT SRL inactiv | 93 m |
| TUDOR NEW STYLE S.R.L. | 129 m |
| AVICOLA CIOCANESTI SA | 133 m |
| GIXEN PAPER PRODUCTS S.R.L. | 133 m |
| GIXEN SRL | 133 m |
| VLADIMIR TOP S.R.L. inactiv | 133 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4333 | 2019 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (2)
CAEN autorizat (23)
Alte firme din Călăraşi
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25