DENTE ZAHNE SRL
CUI 4876969 · J40/22845/1993 · radiată
DENTE ZAHNE SRL are CUI 4876969, nr. de înregistrare J40/22845/1993, înmatriculată pe 28.09.1993. Sediul social e în Bucureşti Sectorul 4, jud. Bucureşti. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 8623. În 2024: cifră de afaceri 5.470 lei, profit net 999 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 5 mii lei · mediana 220 mii lei | 2% din mediană |
| Profit net | 999 lei · mediana 40 mii lei | 2% din mediană |
| Marjă netă | 18.3% · mediana 22.2% | 82% din mediană |
Comparat cu 38.018 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 14 ani (lei)
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 5.470 | 2.500 | 29.863 | 43.666 | 17.650 | 39.725 | 30.886 | 29.586 | 24.485 | 26.886 | 12.184 | 14.228 | 19.888 | 7.067 |
| Venituri totale | 5.470 | 2.500 | 29.863 | 43.666 | 17.650 | 39.725 | 30.886 | 29.586 | 24.485 | 26.886 | 12.184 | 14.228 | 19.888 | 7.068 |
| Cheltuieli totale | 4.291 | 2.268 | 20.368 | 24.734 | 15.838 | 21.851 | 24.516 | 22.234 | 17.856 | 16.993 | 11.549 | 12.433 | 17.199 | 6.871 |
| Profit / pierdere brută | 1.179 | 232 | 9.495 | 18.932 | 1.812 | 17.874 | 6.370 | 7.352 | 6.629 | 9.893 | 635 | 1.795 | 2.689 | 197 |
| Profit / pierdere netă | 999 | 198 | 8.616 | 17.648 | 1.325 | 16.682 | 5.444 | 6.464 | 5.898 | 9.086 | 267 | 1.342 | 2.259 | 71 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | — | — | — | 361 | 734 | 1.189 | 2.057 | 3.641 | 3.735 |
| Active circulante | 1.407 | 9.103 | 10.983 | 18.171 | 1.926 | 18.510 | 15.533 | 8.888 | 13.907 | 27.797 | 17.470 | 16.987 | 14.010 | 11.783 |
| Stocuri | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 1.235 | — | — | — |
| Creanțe | — | 8.123 | 10.000 | 10.013 | 11 | 5 | 82 | 244 | 8.501 | 27.477 | 14.877 | 16.977 | 51 | — |
| Casa și conturi la bănci | 1.407 | 980 | 983 | 8.158 | 1.915 | 18.505 | 15.451 | 8.644 | 5.406 | 320 | 1.358 | 10 | 13.959 | 11.783 |
| Cheltuieli în avans | — | — | 76 | — | — | — | — | — | — | — | 600 | — | — | — |
| Datorii | 110 | 1 | 2.155 | 283 | 361 | 1.588 | 1.454 | 253 | 97 | 258 | 72 | 124 | 73 | 199 |
| Capitaluri proprii | 1.297 | 9.102 | 8.904 | 17.888 | 1.565 | 16.922 | 14.079 | 8.635 | 14.171 | 28.273 | 19.187 | 18.920 | 17.578 | 15.319 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | RADIERE din data 12.11.2025 |
| Organ fiscal | Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice |
| CAEN principal | 8623 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | DENTE ZAHNE SRL |
| Nr. reg. com. | J40/22845/1993 |
| EUID | ROONRC.J40/22845/1993 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1993-09-28 |
| Sediu social | Bld. Abatorului, 3, Sector 4 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI |
| Domiciliu fiscal | MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, B-DUL DIMITRIE CANTEMIR, NR.3, ET.P, AP.3 |
| Telefon | 16410489 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| A.F.T. DESIGN SRL | aceeași clădire |
| ADRIAN & VERONICA COM SRL inactiv | aceeași clădire |
| AI RADAR S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| ALDI RENT SRL inactiv | aceeași clădire |
| ALICAT CONSULTING SRL | aceeași clădire |
| AMRO SRL inactiv | aceeași clădire |
| ANA CERAMIC ART SRL inactiv | aceeași clădire |
| AND EURO PRODUCT SRL | aceeași clădire |
| ANDRA-BELA COM 2003 SRL inactiv | aceeași clădire |
| APRIMEX SRL | aceeași clădire |
| ARMSTAL CONSTRUCT SRL | aceeași clădire |
| ART FARM SRL | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 8623 | 2011 – 2024 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (14)
Sunt 14 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Bucureşti
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25