PROD LEMN COM SRL
CUI 5288525 · J1994000308109
PROD LEMN COM SRL are CUI 5288525, nr. de înregistrare J1994000308109, înmatriculată pe 23.02.1994. Sediul social e în Sat Lopătari, Comuna Lopătari, jud. Buzău. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 220. În 2025: cifră de afaceri 116.528 lei, pierdere netă 44.005 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 117 mii lei · mediana 254 mii lei | 46% din mediană |
| Profit net | -44 mii lei · mediana 8 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Marjă netă | -37.8% · mediana 3.2% | sub mediană (pierdere) |
Comparat cu 11.857 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 14 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 116.528 | 154.659 | 137.105 | 189.093 | 94.400 | 94.400 | 45.799 | 140.196 | 33.037 | 108.374 | 53.475 | 9.209 | 47.820 | 61.725 |
| Venituri totale | 116.528 | 154.659 | 137.105 | 189.093 | 94.400 | 94.400 | 45.799 | 140.196 | 33.038 | 108.375 | 59.426 | 11.385 | 67.981 | 76.241 |
| Cheltuieli totale | 160.533 | 248.629 | 199.339 | 146.900 | 107.284 | 107.284 | 65.764 | 142.427 | 30.749 | 97.852 | 67.198 | 42.303 | 59.182 | 130.182 |
| Profit / pierdere brută | -44.005 | -93.970 | -62.234 | 42.193 | -12.884 | -12.884 | -19.965 | -2.231 | 2.289 | 10.523 | -7.772 | -30.918 | 8.799 | -53.941 |
| Profit / pierdere netă | -44.005 | -93.970 | -62.234 | 36.520 | -13.828 | -13.828 | -20.423 | -3.633 | 1.298 | 7.272 | -9.555 | -31.245 | 8.799 | -53.941 |
| Active imobilizate | 166.278 | 166.278 | 166.278 | 166.278 | 166.266 | 166.266 | 166.266 | 166.266 | 166.266 | 166.266 | 166.266 | 166.266 | 170.304 | 190.465 |
| Active circulante | 210.957 | 282.021 | 368.275 | 409.266 | 165.748 | 165.748 | 107.156 | 127.579 | 71.338 | 70.455 | 94.910 | 62.227 | 62.336 | 56.910 |
| Stocuri | 187.177 | 255.629 | 276.789 | 332.607 | 112.864 | 112.864 | 63.056 | 80.227 | 24.891 | 33.460 | 61.721 | 48.705 | 46.919 | 42.466 |
| Creanțe | 12.797 | 22.124 | 21.696 | 15.967 | 52.255 | 52.255 | 42.564 | 41.951 | 30.583 | 20.389 | 17.706 | 10.240 | 9.134 | 13.629 |
| Casa și conturi la bănci | 10.983 | 4.268 | 69.790 | 60.692 | 629 | 629 | 1.536 | 5.401 | 15.864 | 16.606 | 15.483 | 3.282 | 6.283 | 815 |
| Datorii | 674.888 | 701.892 | 694.176 | 672.933 | 531.488 | 531.488 | 459.068 | 459.068 | 399.194 | 399.609 | 431.336 | 389.098 | 362.000 | 385.534 |
| Capitaluri proprii | -297.653 | -253.593 | -159.623 | -97.389 | -199.474 | -199.474 | -185.646 | -165.223 | -161.590 | -162.888 | -170.160 | -160.605 | -129.360 | -138.159 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | — | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | — | — | — | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | — | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Thu Feb 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 04.03.1994 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Buzău |
| CAEN principal | 220 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | PROD LEMN COM SRL |
| Nr. reg. com. | J1994000308109 |
| EUID | ROONRC.J1994000308109 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1994-02-23 |
| Sediu social | Str. Principală, 34, Sat Lopătari Com. Lopătari, BUZĂU |
| Domiciliu fiscal | JUD. BUZĂU, SAT LOPĂTARI COM. LOPĂTARI, STR. PRINCIPALĂ, NR.34 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| DAMIR MARKET DIVERS SRL | 55 m |
| BAY DARIUS CONSTRUCT SRL inactiv | 204 m |
| DINAMIC NARTEX DATA S.R.L. | 330 m |
| IDEAL MARKET CĂTĂ SRL | 338 m |
| MARIN EXPRES INTERCARGO S.R.L. | 389 m |
| MEDIRA SANUM SRL | 580 m |
| TEODENTA RAL SRL | 580 m |
| MARILU RURAL EVENTS S.R.L. | 629 m |
| ONIX TRANS SRL | 767 m |
| MAROX NOBIL S.R.L. | 1.023 m |
| VASION TSC EXPLOATARE FORESTIERA S.R.L. | 1.301 m |
| CONSULT FORESTA VÎRTEJU S.R.L. inactiv | 2.072 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 210 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (5)
Alte firme din Buzău
| 3868747 | DANCIU DĂNUŢ SRL |
| 5637617 | EXPLOFOREST 71 SRL |
| 5666019 | SANTA SRL |
| 5868581 | AMOCO SRL |
| 6536181 | FERME COM SRL |
| 10247050 | REMADO COMEXPO SRL |
| 10317171 | FAN IMPEX SRL |
| 11748881 | ZORBA FOREST SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25