MONT BLANC IMPEX SRL
CUI 6105294 · J21/524/1994
MONT BLANC IMPEX SRL are CUI 6105294, nr. de înregistrare J21/524/1994, înmatriculată pe 10.08.1994. Sediul social e în Municipiul Feteşti, jud. Ialomiţa. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 6622. În 2025: cifră de afaceri 30.210 lei, profit net 6.666 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 30 mii lei · mediana 111 mii lei | 27% din mediană |
| Profit net | 7 mii lei · mediana 23 mii lei | 29% din mediană |
| Marjă netă | 22.1% · mediana 26.9% | 82% din mediană |
Comparat cu 14.293 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 30.210 | 32.497 | 29.257 | 29.684 | 15.600 | 17.758 | 32.204 | 66.140 | 99.266 | 115.948 | 66.076 | 49.501 | 70.739 | 73.596 | 21.350 |
| Venituri totale | 30.210 | 32.497 | 29.257 | 29.684 | 15.600 | 17.758 | 32.204 | 71.040 | 99.332 | 115.948 | 292.982 | 49.981 | 70.739 | 73.596 | 21.727 |
| Cheltuieli totale | 22.247 | 13.092 | 6.819 | 6.162 | 8.809 | 4.830 | 39.269 | 59.030 | 78.942 | 71.423 | 196.986 | 36.574 | 53.321 | 58.834 | 44.866 |
| Profit / pierdere brută | 7.963 | 19.405 | 22.438 | 23.522 | 6.791 | 12.928 | -7.065 | 12.010 | 20.390 | 44.525 | 95.996 | 13.407 | 17.418 | 14.762 | -23.139 |
| Profit / pierdere netă | 6.666 | 16.337 | 18.920 | 22.748 | 6.368 | 12.395 | -8.032 | 10.136 | 18.423 | 42.206 | 87.207 | 11.908 | 16.088 | 14.762 | -23.139 |
| Active imobilizate | 3.501 | 3.501 | 3.501 | 3.501 | 3.501 | 3.501 | 3.501 | 12.440 | 35.487 | 51.477 | 48.574 | 147.000 | 141.500 | 156.726 | 160.551 |
| Active circulante | 11.309 | 30.743 | 26.684 | 67.474 | 44.397 | 38.376 | 26.100 | 34.104 | 15.327 | 26.986 | 81.579 | 13.039 | 7.250 | 19.789 | 4.479 |
| Stocuri | 858 | 669 | 541 | — | — | 5.808 | 7.316 | 21.580 | 11.951 | 12.889 | 14.216 | 11.437 | 5.580 | 15.942 | 2.191 |
| Creanțe | — | — | — | — | — | — | — | 273 | 169 | 1.870 | 1.870 | 1.531 | 1.294 | 1.277 | 1.220 |
| Casa și conturi la bănci | 10.451 | 30.074 | 26.143 | 67.474 | 44.397 | 32.568 | 18.784 | 12.251 | 3.207 | 12.227 | 65.493 | 71 | 376 | 2.570 | 1.068 |
| Datorii | 2.151 | 11.884 | 5.162 | 872 | 553 | 900 | 1.019 | 9.930 | 24.337 | 70.409 | 164.305 | 281.398 | 285.744 | 329.596 | 332.874 |
| Capitaluri proprii | 12.659 | 22.360 | 25.023 | 70.103 | 47.345 | 40.977 | 28.582 | 36.614 | 26.477 | 8.054 | -34.152 | -121.359 | -136.994 | -153.081 | -167.844 |
| Capital subscris vărsat | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 |
| Număr mediu de salariați | — | — | — | — | — | — | — | — | 1 | 1 | 1 | — | — | — | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 30.08.1994 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Municipală Feteşti |
| CAEN principal | 6622 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | MONT BLANC IMPEX SRL |
| Nr. reg. com. | J21/524/1994 |
| EUID | ROONRC.J21/524/1994 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1994-08-10 |
| Sediu social | Str. CĂLĂRAŞI, -, Mun. Feteşti, IALOMIŢA |
| Domiciliu fiscal | JUD. IALOMIŢA, MUN. FETEŞTI, STR. CALARASI, NR.-, BL.10, SC.C, ET.2, AP.27 |
| Telefon | 0722349701 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| 2HEARTS CONNECT S.R.L. | aceeași clădire |
| 2X VIO SRL inactiv | aceeași clădire |
| 4 CARS S.R.L. | aceeași clădire |
| ADRIANOPOL COM SRL | aceeași clădire |
| ADY ALEX LINE 98 SRL | aceeași clădire |
| AGRICHIM SRL | aceeași clădire |
| AGRIMIXT SRL | aceeași clădire |
| AGRO ILIZAR S.R.L. | aceeași clădire |
| AGRO TOUR SRL | aceeași clădire |
| AGROFAM PROD SRL inactiv | aceeași clădire |
| AGROFAM VLĂDENI S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| AGROGEMA SRL | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 9329 | 2019 – 2025 |
| 7410 | 2011 – 2018 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (14)
Sunt 14 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (9)
Alte firme din Ialomiţa
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08