MARKES IMPEX S.R.L.
CUI 6214640 · J21/628/1994
MARKES IMPEX S.R.L. are CUI 6214640, nr. de înregistrare J21/628/1994, înmatriculată pe 21.09.1994. Sediul social e în Municipiul Slobozia, jud. Ialomiţa. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 5610. În 2025: cifră de afaceri 70.455 lei, pierdere netă 24.050 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 70 mii lei · mediana 166 mii lei | 43% din mediană |
| Profit net | -24 mii lei · mediana 1 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 1 · mediana 2 | 50% din mediană |
| Marjă netă | -34.1% · mediana 1% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 70 mii lei · mediana 131 mii lei | 54% din mediană |
Comparat cu 55.574 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 70.455 | 54.063 | 31.472 | 44.963 | 11.005 | 18.443 | 47.172 | 47.613 | 58.545 | 65.242 | 70.202 | 61.314 | 58.299 | 40.166 | 38.840 |
| Venituri totale | 70.455 | 62.091 | 31.798 | 45.129 | 11.289 | 18.443 | 47.223 | 47.613 | 58.545 | 65.653 | 70.202 | 61.361 | 58.299 | 40.166 | 38.840 |
| Cheltuieli totale | 94.505 | 63.648 | 31.977 | 43.423 | 16.570 | 24.409 | 60.446 | 63.244 | 56.596 | 60.391 | 62.924 | 73.317 | 54.576 | 39.144 | 49.065 |
| Profit / pierdere brută | -24.050 | -1.557 | -179 | 1.706 | -5.281 | -5.966 | -13.223 | -15.631 | 1.949 | 5.262 | 7.278 | -11.956 | 3.723 | 1.022 | -10.225 |
| Profit / pierdere netă | -24.050 | -1.557 | -179 | 350 | -5.620 | -6.447 | -13.934 | -16.440 | 672 | 3.297 | 5.172 | -13.796 | 2.030 | 858 | -10.724 |
| Active imobilizate | 9.000 | 9.000 | 9.000 | 9.000 | 9.000 | 9.000 | 9.000 | 9.000 | 9.000 | 9.000 | 9.000 | 9.000 | 9.000 | 9.000 | 9.000 |
| Active circulante | 11.930 | 15.909 | 19.396 | 16.256 | 12.809 | 8.518 | 8.909 | 12.808 | 13.998 | 25.930 | 11.521 | 10.354 | 32.489 | 21.148 | 14.179 |
| Stocuri | 6.291 | 7.764 | 16.383 | 11.192 | 9.258 | 5.195 | 6.658 | 10.568 | 8.965 | 21.728 | 11.851 | 7.881 | 10.233 | 15.960 | 14.053 |
| Creanțe | 2.973 | 2.185 | 2.802 | 2.243 | 1.990 | 1.075 | 1.014 | 1.576 | 1.071 | 1.198 | 1.044 | 1.761 | 6 | 3.680 | 7 |
| Casa și conturi la bănci | 2.666 | 5.960 | 211 | 2.821 | 1.561 | 2.248 | 1.237 | 664 | 3.962 | 3.004 | -1.374 | 712 | 22.250 | 1.508 | 119 |
| Datorii | 114.308 | 94.237 | 96.167 | 92.848 | 89.751 | 79.840 | 73.784 | 64.400 | 49.150 | 67.546 | 56.435 | 60.440 | 68.779 | 59.468 | 53.357 |
| Capitaluri proprii | -93.378 | -69.328 | -67.771 | -67.592 | -67.942 | -62.322 | -55.875 | -42.592 | -26.152 | -32.616 | -35.914 | -41.086 | -27.290 | -29.320 | -30.178 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 28.09.1994 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ialomiţa |
| CAEN principal | 5610 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | MARKES IMPEX SRL |
| Nr. reg. com. | J21/628/1994 |
| EUID | ROONRC.J21/628/1994 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1994-09-21 |
| Sediu social | Str. IALOMITEI, -, Mun. Slobozia, IALOMIŢA |
| Domiciliu fiscal | JUD. IALOMIŢA, MUN. SLOBOZIA, STR. IALOMITEI, NR.-, BL.B1/29, SC.A, AP.12 |
| Telefon | 024321099 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| AGRO-CHIM SRL | aceeași clădire |
| ALL FOOD SERVICE S.R.L. | aceeași clădire |
| ALLBEBE S.R.L. | aceeași clădire |
| ALSO QUALITY SRL | aceeași clădire |
| ANA STYLE BEAUTIFUL S.R.L. | aceeași clădire |
| ANDROSS RED S.R.L. | aceeași clădire |
| ARHIVĂRI VIO S.R.L. | aceeași clădire |
| ASDM PARTENER S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| ASSGHEORGHE54 S.R.L. | aceeași clădire |
| BELLA FDC S.R.L. | aceeași clădire |
| BOGDĂNEL TRANSPORT 1987 S.R.L. | aceeași clădire |
| BORO DISTRIBUTION SRL | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 4711 | 2016 – 2025 |
| 5610 | 2011 – 2015 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (58)
Sunt 58 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Ialomiţa
| 1305151 | GRID SRL |
| 2069202 | ROMPACT AP SRL |
| 2072143 | RESTAURANT BATURY SRL |
| 2082007 | MONA BLUE COM SRL |
| 2083126 | RESTAURANT LA RASCRUCE SRL |
| 2088425 | VIDEO BAR EDEN SRL |
| 2857804 | MOARA LUCIAN SRL |
| 4663952 | SANDRA COM SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25