MARCOM SRL
CUI 6220749 · J1991012221406
MARCOM SRL are CUI 6220749, nr. de înregistrare J1991012221406, înmatriculată pe 17.10.1991. Sediul social e în Bucureşti Sectorul 3, jud. Bucureşti. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 6820. În 2025: cifră de afaceri 43.200 lei, pierdere netă 9.844 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 43 mii lei · mediana 124 mii lei | 35% din mediană |
| Profit net | -10 mii lei · mediana 17 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | -22.8% · mediana 19.4% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 43 mii lei · mediana 172 mii lei | 25% din mediană |
Comparat cu 55.922 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 43.200 | 43.400 | 41.200 | 35.400 | 24.000 | 27.180 | 27.510 | 25.284 | 18.780 | 13.500 | 10.645 | 4.413 | 4.413 | 4.413 | 4.413 |
| Venituri totale | 43.200 | 43.400 | 41.200 | 35.400 | 24.000 | 27.180 | 27.510 | 25.284 | 18.780 | 13.500 | 10.645 | 4.413 | 4.413 | 4.413 | 4.413 |
| Cheltuieli totale | 52.612 | 46.579 | 40.587 | 34.966 | 28.224 | 27.360 | 27.236 | 23.593 | 19.795 | 13.473 | 12.602 | 11.472 | 11.142 | 11.726 | 3.380 |
| Profit / pierdere brută | -9.412 | -3.179 | 613 | 434 | -4.224 | -180 | 274 | 1.691 | -1.015 | 27 | -1.957 | -7.059 | -6.729 | -7.313 | 1.033 |
| Profit / pierdere netă | -9.844 | -3.613 | 200 | 78 | -4.464 | -422 | -1 | 1.438 | -1.419 | -378 | -2.276 | -7.191 | -6.777 | -7.313 | 720 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | — | — | — | 92 | 3.878 | 7.664 | 10.903 | 14.560 | 18.217 | 26.898 |
| Active circulante | 1.748 | 11.110 | 14.217 | 4.831 | 4.202 | 5.133 | 8.402 | 4.622 | 2.506 | 988 | 623 | 419 | 1.032 | 287 | 7.482 |
| Creanțe | 1.569 | 1.569 | 1.569 | 1.569 | 1.569 | 1.700 | 1.789 | 1.569 | 1.569 | — | — | — | — | — | — |
| Casa și conturi la bănci | 179 | 9.541 | 12.648 | 3.262 | 2.633 | 3.433 | 6.613 | 3.053 | 937 | 988 | 623 | 419 | 1.032 | 287 | 7.482 |
| Datorii | 32.592 | 32.110 | 31.604 | 22.418 | 21.867 | 18.334 | 21.181 | 17.399 | 16.814 | 17.663 | 20.706 | 21.915 | 18.994 | 15.129 | 18.392 |
| Capitaluri proprii | -30.844 | -21.000 | -17.387 | -17.587 | -17.665 | -13.201 | -12.779 | -12.777 | -14.216 | -12.797 | -12.419 | -10.593 | -3.402 | 3.375 | 15.988 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Thu Feb 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 17.10.1991 |
| Organ fiscal | Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice |
| CAEN principal | 6820 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | MARCOM SRL |
| Nr. reg. com. | J1991012221406 |
| EUID | ROONRC.J1991012221406 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1991-10-17 |
| Sediu social | Str. Feteşti, 54-56, Sector 3 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI |
| Domiciliu fiscal | MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, STR FETEŞTI, NR.54-56, ET.4, AP.36 |
| Telefon | 2310012 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| 67 RTE SUPORT S.R.L. | aceeași clădire |
| AERLUM INTERIORS S.R.L. | aceeași clădire |
| ALA BIOLAB S.R.L. | aceeași clădire |
| ALECOM UNITY S.R.L. | aceeași clădire |
| AMATEI BUSINESS S.R.L. | aceeași clădire |
| ANDREI DENTAL CLINIC S.R.L. | aceeași clădire |
| AZURE ECOM BOOSTER S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| B.B.T. AUTOSERVICE EXPERT GARAGE S.R.L. | aceeași clădire |
| BAD HABITS COMMUNICATION S.R.L. | aceeași clădire |
| BAMSTEL IMOBILIARE S.R.L. | aceeași clădire |
| BLACKTRANS S.R.L. | aceeași clădire |
| CENTRUL EDUCATIONAL EEMATICO SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 6820 | 2025 |
| 4711 | 2011 – 2024 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (49)
Sunt 49 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (2)
Alte firme din Bucureşti
| 19 | BUCUR OBOR SA |
| 94 | COMPIL PIPERA SA |
| 116 | CONECT BUSINESS PARK SA |
| 124 | JECO TRADING SA |
| 132 | DIASFIN SA |
| 167 | CI-CO SA |
| 302 | UNISEM SA |
| 337 | METALOGLOBUS SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25