PRESTARI SERVICII "B M A" S.R.L.
CUI 6832470 · J14/1149/1994
PRESTARI SERVICII "B M A" S.R.L. are CUI 6832470, nr. de înregistrare J14/1149/1994, înmatriculată pe 20.12.1994. Sediul social e în Loc. Întorsura Buzăului, Oraş Întorsura Buzăului, jud. Covasna. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 4941. În 2025: cifră de afaceri 2.084.003 lei, profit net 76.487 lei, 7 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 2,1 mil lei · mediana 158 mii lei | de 13× mediana |
| Profit net | 76 mii lei · mediana 5 mii lei | de 15× mediana |
| Salariați | 7 · mediana 1 | 700% din mediană |
| Marjă netă | 3.7% · mediana 3.2% | 116% din mediană |
| Cifră pe salariat | 298 mii lei · mediana 175 mii lei | 170% din mediană |
Comparat cu 94.327 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 2.084.003 | 1.876.937 | 1.554.355 | 2.470.731 | 1.761.860 | 1.572.671 | 2.053.851 | 1.282.280 | 1.285.285 | 828.172 | 397.097 | 258.808 | 397.760 | 283.277 | 521.517 |
| Venituri totale | 2.084.095 | 1.877.378 | 1.615.248 | 2.722.475 | 1.858.572 | 1.580.435 | 2.053.854 | 1.284.445 | 1.285.631 | 828.172 | 397.097 | 258.808 | 397.760 | 283.278 | 528.819 |
| Cheltuieli totale | 1.987.450 | 1.679.518 | 1.300.099 | 1.628.056 | 1.383.246 | 753.619 | 692.749 | 944.944 | 772.664 | 267.516 | 145.097 | 218.791 | 368.977 | 505.844 | 586.413 |
| Profit / pierdere brută | 96.645 | 197.860 | 315.149 | 1.094.419 | 475.326 | 826.816 | 1.361.105 | 339.501 | 512.967 | 560.656 | 252.000 | 40.017 | 28.783 | -222.566 | -57.594 |
| Profit / pierdere netă | 76.487 | 144.773 | 304.217 | 1.073.148 | 462.259 | 814.848 | 1.343.064 | 326.656 | 500.111 | 517.488 | 252.000 | 40.017 | 28.783 | -222.566 | -57.594 |
| Active imobilizate | 359.116 | 451.032 | 495.994 | 435.089 | 735.269 | 588.918 | 577.314 | 299.706 | 225.579 | 234.271 | 214.106 | 101.434 | 132.018 | 304.647 | 436.869 |
| Active circulante | 846.176 | 619.193 | 918.472 | 1.589.248 | 1.038.936 | 584.188 | 1.157.693 | 548.214 | 1.041.656 | 463.603 | 228.135 | 272.026 | 272.764 | 337.278 | 466.675 |
| Stocuri | — | — | 26.779 | — | — | 720 | — | 13.845 | 13.845 | — | 611 | 62 | 62 | — | — |
| Creanțe | 846.136 | 582.424 | 884.276 | 1.588.319 | 1.029.095 | 565.810 | 1.135.943 | 396.504 | 832.369 | 236.404 | 223.181 | 232.455 | 219.747 | 294.185 | 425.577 |
| Casa și conturi la bănci | 40 | 36.769 | 7.417 | 929 | 9.841 | 17.658 | 21.750 | 137.865 | 195.442 | 227.199 | 4.343 | 39.509 | 52.955 | 43.093 | 41.098 |
| Cheltuieli în avans | — | 32.839 | 41.085 | 18.653 | 22.499 | 19.791 | 19.485 | 17.786 | 23.091 | 5.023 | 4.773 | 5.173 | 157 | — | 157 |
| Datorii | 1.115.074 | 789.333 | 874.607 | 800.884 | 722.137 | 180.589 | 594.863 | 680.921 | 579.694 | 58.263 | 277.222 | 460.840 | 527.162 | 792.932 | 832.143 |
| Capitaluri proprii | 90.218 | 313.731 | 580.944 | 1.242.106 | 1.074.567 | 1.012.308 | 1.159.629 | 184.785 | 710.632 | 644.634 | 169.792 | -82.207 | -122.223 | -151.007 | 71.558 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 7 | 8 | 5 | 17 | 13 | 10 | 11 | 6 | 6 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Thu Feb 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 13.01.1995 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Covasna |
| CAEN principal | 4941 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | PRESTARI SERVICII "B M A" SRL |
| Nr. reg. com. | J14/1149/1994 |
| EUID | ROONRC.J14/1149/1994 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1994-12-20 |
| Sediu social | Str. Gheorghe Doja, 2, Orş. Întorsura Buzăului, COVASNA |
| Domiciliu fiscal | JUD. COVASNA, ORŞ. ÎNTORSURA BUZĂULUI, STR. GHEORGHE DOJA, NR.2 |
| Telefon | 0267370616 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| LIAMEDIC S.R.L. | aceeași clădire |
| PRES CRIS SRL inactiv | aceeași clădire |
| CASA DIN PARC SRL | 15 m |
| CNG-INT S.R.L. | 15 m |
| SMICI S.R.L. | 82 m |
| AUDIO ORFEUS SRL | 94 m |
| ETHEREAL S.R.L. | 94 m |
| ROHAN AUTO-MOTO S.R.L. | 110 m |
| FABRO RECORDINGS S.R.L. | 114 m |
| P.C.E. ELECTRIC SRL | 138 m |
| S.S.M. ADVICE SRL | 138 m |
| PLAN 06 SRL inactiv | 152 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4941 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (2)
| 21738176 | PRES CRIS S.R.L. inactiv |
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Covasna
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25