CANDID IMPEX S.R.L.
CUI 6845950 · J12/4538/1992
CANDID IMPEX S.R.L. are CUI 6845950, nr. de înregistrare J12/4538/1992, înmatriculată pe 03.11.1992. Sediul social e în Municipiul Cluj-Napoca, jud. Cluj. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 6024. În 2025: cifră de afaceri 6.995 lei, profit net 5.451 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 7 mii lei · mediana 166 mii lei | 4% din mediană |
| Profit net | 5 mii lei · mediana 1 mii lei | 420% din mediană |
| Marjă netă | 77.9% · mediana 1% | de 78× mediana |
Comparat cu 55.574 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 6.995 | 9.300 | 7.620 | 5.450 | 480 | — | 2.960 | 6.400 | 11.623 | 9.441 | 8.314 | 7.990 | 8.600 | 11.963 | 7.640 |
| Venituri totale | 7.037 | 41.458 | 7.620 | 5.450 | 480 | 0 | 2.960 | 6.400 | 11.623 | 9.441 | 8.314 | 7.990 | 8.600 | 21.963 | 7.641 |
| Cheltuieli totale | 580 | 32.668 | 395 | 495 | 235 | 50 | 3.211 | 50 | 50 | 82 | 1.376 | 4.999 | 4.102 | 39.256 | 46.581 |
| Profit / pierdere brută | 6.457 | 8.790 | 7.225 | 4.955 | 245 | -50 | -251 | 6.350 | 11.573 | 9.359 | 6.938 | 2.991 | 4.498 | -17.293 | -38.940 |
| Profit / pierdere netă | 5.451 | 7.384 | 6.069 | 4.792 | 231 | -50 | -317 | 6.158 | 11.225 | 9.076 | 6.689 | 2.751 | 4.240 | -17.953 | -39.170 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 32.889 |
| Active circulante | 4.184 | 7.986 | 32.769 | 32.330 | 33.689 | 33.444 | 33.516 | 32.158 | 33.579 | 32.315 | 32.284 | 33.411 | 33.100 | 36.898 | 32.831 |
| Creanțe | 42 | — | 32.158 | 32.158 | 32.158 | 32.158 | 32.158 | 32.158 | 32.158 | 32.158 | 32.158 | 32.158 | 32.158 | 32.158 | 32.158 |
| Casa și conturi la bănci | 4.142 | 7.986 | 611 | 172 | 1.531 | 1.286 | 1.358 | — | 1.421 | 157 | 126 | 1.253 | 942 | 4.740 | 673 |
| Cheltuieli în avans | 151 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 3.858 | 12.960 | 45.127 | 50.757 | 56.908 | 56.894 | 56.916 | 55.241 | 62.820 | 72.781 | 81.826 | 89.641 | 92.081 | 100.119 | 110.988 |
| Capitaluri proprii | 477 | -4.974 | -12.358 | -18.427 | -23.219 | -23.450 | -23.400 | -23.083 | -29.241 | -40.466 | -49.542 | -56.230 | -58.981 | -63.221 | -45.268 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 18.01.1995 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj |
| CAEN principal | 6024 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | CANDID IMPEX SRL |
| Nr. reg. com. | J12/4538/1992 |
| EUID | ROONRC.J12/4538/1992 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1992-11-03 |
| Sediu social | Str. Măceşului, 1A, Mun. Cluj-Napoca, CLUJ |
| Domiciliu fiscal | JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. MĂCEŞULUI, NR.1A |
| Telefon | 0264567720 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ANAROS ASIG AGENT DE ASIGURARE SRL | aceeași clădire |
| HORY FOOD GOURMET S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| AGRO RACOSA SRL | 23 m |
| BIOCLINICA GREEN SRL | 27 m |
| PURE WATER SRL | 72 m |
| SIMETRIX NET SRL | 72 m |
| TEMASOFT SRL | 72 m |
| BEL DOM S.R.L. | 77 m |
| HERMANOS TECHNOLOGY S.R.L. | 77 m |
| IMAGE ART SRL | 77 m |
| MELIZA SRL | 77 m |
| NABAKA S.R.L. | 77 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4941 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (2)
Alte firme din Cluj
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25