VIOCOM SRL
CUI 833744 · J37/549/1991 · radiată
VIOCOM SRL are CUI 833744, nr. de înregistrare J37/549/1991, înmatriculată pe 16.10.1991. Sediul social e în Municipiul Bârlad, jud. Vaslui. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4759. În 2024: cifră de afaceri 63.742 lei, pierdere netă 3.552 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 64 mii lei · mediana 199 mii lei | 32% din mediană |
| Profit net | -4 mii lei · mediana 3 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | -5.6% · mediana 1.6% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 64 mii lei · mediana 224 mii lei | 28% din mediană |
Comparat cu 270.641 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 13 ani (lei)
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 63.742 | 149.108 | 135.769 | 160.655 | 158.244 | 171.558 | 146.320 | 157.910 | 205.050 | 172.614 | 150.497 | 123.142 | 138.757 |
| Venituri totale | 63.743 | 149.108 | 135.769 | 160.655 | 161.019 | 171.558 | 146.320 | 157.910 | 205.050 | 172.614 | 150.497 | 123.142 | 138.757 |
| Cheltuieli totale | 66.657 | 165.196 | 138.807 | 156.726 | 154.831 | 164.660 | 142.364 | 148.027 | 178.224 | 151.735 | 146.288 | 126.828 | 140.069 |
| Profit / pierdere brută | -2.914 | -16.088 | -3.038 | 3.929 | 6.188 | 6.898 | 3.956 | 9.883 | 26.826 | 20.879 | 4.209 | -3.686 | -1.312 |
| Profit / pierdere netă | -3.552 | -17.579 | -5.148 | 3.037 | 5.743 | 5.182 | 2.493 | 8.303 | 24.776 | 15.701 | -306 | -7.123 | -1.312 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | — | — | — | 2.267 | 7.519 | 14.521 | 21.524 | 54.838 |
| Active circulante | 2.808 | 15.139 | 30.380 | 76.359 | 73.907 | 68.111 | 60.046 | 57.429 | 51.193 | 62.244 | 43.264 | 38.755 | 57.136 |
| Stocuri | — | 8.240 | 28.655 | 73.197 | 72.626 | 65.014 | 59.728 | 56.582 | 49.012 | 57.860 | 36.536 | 38.367 | 56.496 |
| Creanțe | — | — | — | — | 1.014 | — | — | — | — | — | 3.110 | — | — |
| Casa și conturi la bănci | 2.808 | 6.899 | 1.725 | 3.162 | 267 | 3.097 | 318 | 847 | 2.181 | 4.384 | 3.618 | 388 | 640 |
| Cheltuieli în avans | — | 300 | 444 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 54.744 | 63.823 | 61.629 | 102.016 | 101.844 | 101.791 | 98.907 | 238.783 | 243.117 | 284.197 | 287.920 | 290.108 | 303.828 |
| Capitaluri proprii | -51.936 | -48.384 | -30.805 | -25.657 | -27.937 | -33.680 | -38.861 | -181.354 | -189.657 | -214.434 | -230.135 | -229.829 | -191.854 |
| Capital subscris vărsat | 140.200 | 140.200 | 140.200 | 140.200 | 140.200 | 140.200 | 140.200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 3 | 2 | 2 | 3 | 4 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | RADIERE din data 12.05.2025 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Municipală Bârlad |
| CAEN principal | 4759 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | VIOCOM SRL |
| Nr. reg. com. | J37/549/1991 |
| EUID | ROONRC.J37/549/1991 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1991-10-16 |
| Sediu social | Str. Ion Codrescu, 59, Mun. Bârlad, VASLUI |
| Domiciliu fiscal | JUD. VASLUI, MUN. BÂRLAD, STR. ION CODRESCU, NR.59 |
| Telefon | 0235413870 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| A&R DECOR STONES S.R.L. | aceeași clădire |
| AGROVITAS IMPORT-EXPORT S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| BERTA SRL | aceeași clădire |
| BRIAMOR SRL inactiv | aceeași clădire |
| CONALIN SRL inactiv | aceeași clădire |
| DOLMEN SRL | aceeași clădire |
| FEMIRO-COMPANY SRL | aceeași clădire |
| ILU ZEN MARKET S.R.L. | aceeași clădire |
| INFOLOGIC SRL | aceeași clădire |
| JAYCOMAT S.R.L. | aceeași clădire |
| LAZĂR TRANS-TUR S.R.L. | aceeași clădire |
| LEGENDA FILM & CO SRL | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4759 | 2012 – 2024 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (3)
CAEN autorizat (13)
Alte firme din Vaslui
| 21659552 | ANLAPEDO SRL |
| 34810362 | HELIPRIME S.R.L. |
| 35315877 | CHILEANU SRL |
| 36437031 | ABIEMMA-MOB SRL |
| 46862152 | JUUKY ANT S.R.L. |
| 50830760 | MOBILA.RO SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08