LAUR SRL
CUI 1343562 · J1991000518299
LAUR SRL are CUI 1343562, nr. de înregistrare J1991000518299, înmatriculată pe 21.05.1991. Sediul social e în Municipiul Ploieşti, jud. Prahova. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4754. În 2025: cifră de afaceri 45.935 lei, profit net 5.313 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 46 mii lei · mediana 199 mii lei | 23% din mediană |
| Profit net | 5 mii lei · mediana 3 mii lei | 188% din mediană |
| Marjă netă | 11.6% · mediana 1.6% | 725% din mediană |
Comparat cu 270.695 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 45.935 | 35.021 | 21.651 | 28.629 | 35.940 | 30.934 | 44.068 | 61.873 | — | 1.824 | — | 15.062 | 67.058 | 860 | 52.714 |
| Venituri totale | 45.935 | 35.025 | 21.665 | 39.151 | 35.940 | 30.934 | 44.068 | 65.671 | 0 | 1.824 | 0 | 53.046 | 67.058 | 868 | 52.714 |
| Cheltuieli totale | 38.636 | 34.307 | 21.002 | 47.695 | 39.392 | 38.286 | 56.421 | 49.032 | 14.091 | 17.691 | -21.184 | 15.062 | 40.612 | 8.456 | 64.308 |
| Profit / pierdere brută | 7.299 | 718 | 663 | -8.544 | -3.452 | -7.352 | -12.353 | 16.639 | -14.091 | -15.867 | 21.184 | 37.984 | 26.446 | -7.588 | -11.594 |
| Profit / pierdere netă | 5.313 | -121 | 467 | -9.529 | -3.902 | -7.955 | -13.130 | 14.669 | -14.091 | -15.867 | 21.184 | 37.984 | 26.446 | -7.588 | -12.510 |
| Active imobilizate | 14.571 | 22.338 | 29.680 | — | 4.416 | 9.235 | 14.463 | 6.851 | 6.096 | 6.096 | 6.096 | 6.096 | 6.096 | — | — |
| Active circulante | 25.415 | 37.148 | 11.216 | 26.464 | 24.789 | 31.656 | 29.631 | 36.590 | 171.902 | 172.044 | 162.131 | 159.831 | 157.332 | 2.920 | 82.660 |
| Stocuri | 22.797 | 28.535 | 8.219 | 17.122 | 23.624 | 31.223 | 28.472 | 28.442 | 74.692 | 74.692 | 62.048 | 62.048 | 56.972 | 1.489 | 2.063 |
| Creanțe | 248 | 1.282 | 171 | 5.950 | 614 | — | 392 | 6.931 | 25.784 | 25.784 | 24.320 | 24.320 | 22.467 | 1.270 | 80.172 |
| Casa și conturi la bănci | 2.370 | 7.331 | 2.826 | 3.392 | 551 | 433 | 767 | 1.217 | 71.426 | 71.568 | 75.763 | 73.463 | 77.893 | 161 | 425 |
| Cheltuieli în avans | — | 1.099 | 1.245 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 166.484 | 192.396 | 173.832 | 158.622 | 151.834 | 159.617 | 154.866 | 141.083 | 186.572 | 199.124 | 146.843 | 127.743 | 85.327 | 10.308 | 115.304 |
| Capitaluri proprii | -126.498 | -131.811 | -131.691 | -132.158 | -122.629 | -118.726 | -110.772 | -97.642 | -8.574 | -20.984 | 21.384 | 38.184 | 78.101 | -7.388 | -32.644 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | — | — | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | — | 2 | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 29.11.1992 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Prahova |
| CAEN principal | 4754 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | LAUR SRL |
| Nr. reg. com. | J1991000518299 |
| EUID | ROONRC.J1991000518299 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1991-05-21 |
| Sediu social | Str. Torcători, 3, Mun. Ploieşti, PRAHOVA |
| Domiciliu fiscal | JUD. PRAHOVA, MUN. PLOIEŞTI, STR. TORCĂTORI, NR.3 |
| Telefon | 595182 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| SMART CAR DRIVE S.R.L. | aceeași clădire |
| PIZZA PAN PLOIEŞTI SRL | 18 m |
| DVDCONSDAV S.R.L. | 47 m |
| ADILAR CATERING SRL | 61 m |
| ARMONY TRADE SRL | 64 m |
| HOME GOODS STORE S.R.L. inactiv | 64 m |
| MAXYNASIG INTERMED SRL | 75 m |
| TOPFLOW DYNAMIC S.R.L. | 77 m |
| AUTOFIX TORCĂTORI S.R.L. | 80 m |
| CAT MEDIA CONTENT S.R.L. | 80 m |
| PENSTAR IMPEX SRL | 80 m |
| CONSAGRAR - GROUP SRL inactiv | 119 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (4)
| 4754 | 2023 – 2025 |
| 8553 | 2019 – 2022 |
| 2312 | 2012 – 2018 |
| 4711 | 2011 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (9)
Alte firme din Prahova
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25