ALPIN S.R.L.
CUI 1444168 · J39/333/1991
ALPIN S.R.L. are CUI 1444168, nr. de înregistrare J39/333/1991, înmatriculată pe 19.04.1991. Sediul social e în Municipiul Focşani, jud. Vrancea. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 4532. În 2025: cifră de afaceri 58.426 lei, profit net 43.057 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 58 mii lei · mediana 199 mii lei | 29% din mediană |
| Profit net | 43 mii lei · mediana 3 mii lei | de 15× mediana |
| Marjă netă | 73.7% · mediana 1.6% | de 46× mediana |
Comparat cu 270.680 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 58.426 | 58.037 | 52.864 | 51.779 | 51.684 | 46.424 | 50.560 | 50.007 | 49.403 | 48.967 | 48.624 | 48.617 | 48.479 | 48.627 | 46.700 |
| Venituri totale | 58.426 | 58.041 | 52.864 | 51.779 | 51.684 | 46.424 | 50.560 | 50.007 | 49.403 | 48.967 | 48.624 | 48.617 | 48.479 | 48.643 | 46.700 |
| Cheltuieli totale | 7.168 | 2.168 | 17.216 | 1.878 | 2.184 | 1.924 | 2.171 | 2.466 | 2.206 | 1.971 | 2.310 | 7.319 | 12.302 | 102.397 | 31.620 |
| Profit / pierdere brută | 51.258 | 55.873 | 35.648 | 49.901 | 49.500 | 44.500 | 48.389 | 47.541 | 47.197 | 46.996 | 46.314 | 41.298 | 36.177 | -53.754 | 15.080 |
| Profit / pierdere netă | 43.057 | 46.933 | 29.944 | 48.348 | 47.949 | 43.107 | 46.872 | 46.041 | 45.715 | 45.527 | 44.855 | 39.839 | 34.367 | -60.632 | 8.623 |
| Active imobilizate | 70.401 | 72.666 | 72.666 | 88.166 | 88.166 | 88.166 | 88.166 | 88.166 | 88.166 | 88.057 | 88.057 | 88.057 | 76.267 | 76.360 | 78.610 |
| Active circulante | 76.167 | 65.115 | 61.118 | 62.757 | 62.424 | 57.514 | 61.211 | 62.334 | 61.241 | 75.570 | 110.601 | 65.745 | 26.342 | 2.050 | 107.118 |
| Stocuri | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 96.745 |
| Creanțe | 39.833 | 20.065 | 18.076 | 45.010 | 10 | 10 | 10 | 11 | 0 | 26.000 | 26.000 | — | — | 752 | 813 |
| Casa și conturi la bănci | 36.334 | 45.050 | 43.042 | 17.747 | 62.414 | 57.504 | 61.201 | 62.323 | 61.241 | 49.570 | 84.601 | 65.745 | 26.342 | 1.298 | 9.560 |
| Datorii | 2.434 | 2.804 | 2.740 | 823 | 838 | 877 | 881 | 876 | 1.824 | 868 | 866 | 865 | 1.302 | 11.469 | 58.156 |
| Capitaluri proprii | 144.134 | 134.977 | 131.044 | 150.100 | 149.752 | 144.803 | 148.496 | 149.624 | 147.583 | 162.759 | 197.792 | 152.937 | 101.307 | 66.941 | 127.572 |
| Capital subscris vărsat | 5.220 | 5.220 | 5.220 | 5.220 | 5.220 | 5.220 | 5.220 | 5.220 | 5.220 | 5.220 | 5.220 | 5.220 | 5.220 | 5.220 | 5.220 |
| Număr mediu de salariați | — | — | 0 | — | 0 | 0 | — | — | — | — | — | — | — | — | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Fri Mar 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 30.11.1992 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vrancea |
| CAEN principal | 4532 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | ALPIN SRL |
| Nr. reg. com. | J39/333/1991 |
| EUID | ROONRC.J39/333/1991 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1991-04-19 |
| Sediu social | Str. Bucegi, Mun. Focşani, VRANCEA |
| Domiciliu fiscal | JUD. VRANCEA, MUN. FOCŞANI, STR. BUCEGI, BL.8, SC.5, ET.3, AP.96 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ACARO CERT S.R.L. | aceeași clădire |
| AG MEDIA & SOFTWARE CONSULTING S.R.L. | aceeași clădire |
| AGROMAR SUIN SRL | aceeași clădire |
| ALEXIACARSERV SRL | aceeași clădire |
| ATREYA SRL | aceeași clădire |
| BIG STYLE SRL | aceeași clădire |
| DMS JUNIOR SRL | aceeași clădire |
| DOILUMIVIOR SRL | aceeași clădire |
| EURO GYX SRL | aceeași clădire |
| IPATMAR CONSTRUCT SRL | aceeași clădire |
| KINELL TRANS SRL inactiv | aceeași clădire |
| MYOKO CONCEPT STUDIO S.R.L. | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 6820 | 2020 – 2025 |
| 4532 | 2011 – 2019 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (14)
Sunt 14 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Vrancea
| 1429540 | FAGUL SRL |
| 1445058 | DACIA COMPLEX SRL |
| 1450178 | AUTO BAR LIBERTATEA SRL |
| 3614757 | EMA SRL |
| 4908360 | T&D PRODSEREX SRL |
| 4908440 | FLORIN SERV SRL |
| 7182902 | ANI IMPEX SRL |
| 8384284 | ROM AGROCOM '96 SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25