PROMETHEA SAN SRL
CUI 28880223 · J2011001886124
PROMETHEA SAN SRL are CUI 28880223, nr. de înregistrare J2011001886124, înmatriculată pe 18.07.2011. Sediul social e în Municipiul Cluj-Napoca, jud. Cluj. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 9623. În 2025: cifră de afaceri 109.720 lei, profit net 24.875 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 110 mii lei · mediana 129 mii lei | 85% din mediană |
| Profit net | 25 mii lei · mediana 4 mii lei | 678% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 22.7% · mediana 3.6% | 631% din mediană |
| Cifră pe salariat | 110 mii lei · mediana 112 mii lei | 98% din mediană |
Comparat cu 30.919 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 109.720 | 159.535 | 93.690 | 93.172 | 91.240 | 95.140 | 97.822 | 51.729 | 15.289 | 95.847 | 96.991 | 105.018 | 80.523 | 67.817 | 18.830 |
| Venituri totale | 109.720 | 159.535 | 93.690 | 93.172 | 91.240 | 98.727 | 97.822 | 51.729 | 15.325 | 96.089 | 97.033 | 105.053 | 81.058 | 67.958 | 18.830 |
| Cheltuieli totale | 83.748 | 145.684 | 158.567 | 98.792 | 48.413 | 39.302 | 63.276 | 50.077 | 46.234 | 73.921 | 69.909 | 90.828 | 97.200 | 74.767 | 27.779 |
| Profit / pierdere brută | 25.972 | 13.851 | -64.877 | -5.620 | 42.827 | 59.425 | 34.546 | 1.652 | -30.909 | 22.168 | 27.124 | 14.225 | -16.142 | -6.809 | -8.949 |
| Profit / pierdere netă | 24.875 | 12.256 | -65.814 | -7.023 | 40.092 | 57.816 | 33.762 | 1.126 | -31.147 | 19.566 | 24.213 | 11.073 | -18.361 | -8.840 | -9.514 |
| Active imobilizate | 0 | 0 | 5.776 | 38.669 | 70.151 | 3.039 | 3.768 | 5.099 | 6.328 | 5.070 | 6.197 | 7.426 | 8.720 | 2.956 | 3.394 |
| Active circulante | 25.849 | 27.451 | 20.498 | 4.524 | 71.137 | 78.887 | 20.637 | 19.083 | 1.669 | 19.328 | 21.784 | 17.710 | 8.932 | 5.323 | 2.855 |
| Stocuri | 0 | — | — | — | — | — | 0 | 419 | — | — | 0 | 0 | 4.071 | 2.060 | 1.851 |
| Creanțe | 500 | 3.809 | — | — | 49.665 | 60.000 | — | -300 | — | 5.078 | 560 | 4.154 | 1.000 | — | — |
| Casa și conturi la bănci | 25.349 | 23.642 | 20.498 | 4.524 | 21.472 | 18.887 | 20.637 | 18.964 | 1.669 | 14.250 | 21.224 | 13.556 | 3.861 | 3.263 | 1.004 |
| Cheltuieli în avans | 0 | — | — | — | — | — | — | 5.158 | — | — | 0 | 400 | — | — | — |
| Datorii | 61.267 | 87.792 | 98.871 | 49.976 | 48.302 | 2.032 | 2.327 | 41.024 | 20.807 | 6.061 | 29.210 | 50.978 | 54.167 | 26.433 | 15.563 |
| Capitaluri proprii | -35.418 | -60.341 | -72.597 | -6.783 | 92.986 | 79.894 | 22.078 | -11.684 | -12.810 | 18.337 | -1.229 | -25.442 | -36.515 | -18.154 | -9.314 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 3 | 3 | 2 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 5 | 4 | 2 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 18.07.2011 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj |
| CAEN principal | 9623 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | PROMETHEA SAN SRL |
| Nr. reg. com. | J2011001886124 |
| EUID | ROONRC.J2011001886124 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2011-07-18 |
| Sediu social | Str. Fântânele, 7, Mun. Cluj-Napoca, CLUJ |
| Domiciliu fiscal | JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. FÂNTÂNELE, NR.7, AP.107 |
| Telefon | 0744475578 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| 2 FAST 4U SRL | aceeași clădire |
| ACCELERO S.R.L. | aceeași clădire |
| AD STUDIO CONTA SRL | aceeași clădire |
| ANAVIC CONT S.R.L. | aceeași clădire |
| AVANTGARDE ARCHITECTURE SRL | aceeași clădire |
| AXENTIS SRL | aceeași clădire |
| AXIL AUTO SRL inactiv | aceeași clădire |
| AYLIN KRL S.R.L. | aceeași clădire |
| BALASTAX SRL inactiv | aceeași clădire |
| BERPAC AUTO SRL | aceeași clădire |
| BUILDING47 DIGITAL AGENCY S.R.L. | aceeași clădire |
| BUILDING47 MARKETING AGENCY S.R.L. | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 9623 | 2025 |
| 9604 | 2011 – 2024 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (72)
Sunt 72 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (4)
Alte firme din Cluj
| 11475072 | ELA FINTA SRL |
| 13873929 | INTERSERVMEDICA SRL |
| 16830620 | BAI COJOCNA SRL |
| 17518121 | IOACIP SRL |
| 17851567 | CECILLE SRL |
| 19171206 | SIM SEL SRL |
| 21307335 | BIOSALINDA SRL |
| 21504418 | FLAN STAL SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08