AXENTIS SRL
CUI 31481818 · J12/1118/2013
AXENTIS SRL are CUI 31481818, nr. de înregistrare J12/1118/2013, înmatriculată pe 09.04.2013. Sediul social e în Municipiul Cluj-Napoca, jud. Cluj. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4932. În 2025: cifră de afaceri 44.965 lei, profit net 14.054 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 45 mii lei · mediana 158 mii lei | 28% din mediană |
| Profit net | 14 mii lei · mediana 5 mii lei | 269% din mediană |
| Marjă netă | 31.3% · mediana 3.2% | 978% din mediană |
Comparat cu 94.321 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 12 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 44.965 | 56.713 | 44.117 | 49.735 | 33.197 | 25.008 | 50.659 | 21.347 | — | — | — | 0 |
| Venituri totale | 44.965 | 56.726 | 44.117 | 52.735 | 37.060 | 34.747 | 50.659 | 21.550 | 0 | 4 | 0 | 0 |
| Cheltuieli totale | 28.487 | 31.377 | 22.566 | 35.628 | 19.399 | 26.066 | 28.262 | 23.569 | — | 1.227 | 1.019 | 1.075 |
| Profit / pierdere brută | 16.478 | 25.349 | 21.551 | 17.107 | 17.661 | 8.681 | 22.397 | -2.019 | 0 | -1.223 | -1.019 | -1.075 |
| Profit / pierdere netă | 14.054 | 21.628 | 18.584 | 15.543 | 17.661 | 8.104 | 20.877 | -2.660 | 0 | -1.223 | -1.019 | -1.075 |
| Active imobilizate | 8.369 | 1.894 | 9.469 | 17.044 | 278 | 4.278 | 10.278 | 6.147 | 589 | 589 | 589 | 589 |
| Active circulante | 145.615 | 134.634 | 100.933 | 71.980 | 29.579 | 27.815 | 26.055 | -154 | 300 | 249 | 201 | 312 |
| Stocuri | 195 | 195 | — | — | — | — | — | — | — | — | 1 | — |
| Creanțe | 114.082 | 92.627 | 69.447 | 68.100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | — | — | — |
| Casa și conturi la bănci | 31.338 | 41.812 | 31.486 | 3.880 | 29.479 | 27.715 | 25.955 | -254 | 200 | 249 | 200 | 312 |
| Datorii | 59.100 | 55.698 | 51.200 | 48.406 | 4.782 | 5.126 | 21.234 | 11.771 | 4.007 | 3.956 | 2.685 | 1.776 |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | 3.764 | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 94.884 | 80.830 | 59.202 | 40.618 | 25.075 | 23.203 | 15.099 | -5.778 | -3.118 | -3.118 | -1.895 | -875 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 09.04.2013 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj |
| CAEN principal | 4932 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | AXENTIS SRL |
| Nr. reg. com. | J12/1118/2013 |
| EUID | ROONRC.J12/1118/2013 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2013-04-09 |
| Sediu social | Str. Fântânele, 7, Mun. Cluj-Napoca, CLUJ |
| Domiciliu fiscal | JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. FÂNTÂNELE, NR.7, AP.78 |
| Telefon | 0743026649 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| 2 FAST 4U SRL | aceeași clădire |
| ACCELERO S.R.L. | aceeași clădire |
| AD STUDIO CONTA SRL | aceeași clădire |
| ANAVIC CONT S.R.L. | aceeași clădire |
| AVANTGARDE ARCHITECTURE SRL | aceeași clădire |
| AXIL AUTO SRL inactiv | aceeași clădire |
| AYLIN KRL S.R.L. | aceeași clădire |
| BALASTAX SRL inactiv | aceeași clădire |
| BERPAC AUTO SRL | aceeași clădire |
| BUILDING47 DIGITAL AGENCY S.R.L. | aceeași clădire |
| BUILDING47 MARKETING AGENCY S.R.L. | aceeași clădire |
| CAVO WOOD CONSTRUCT S.R.L. | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4932 | 2014 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (72)
Sunt 72 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Cluj
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08