TAXI REMUS SRL
CUI 32687647 · J2014000163124
TAXI REMUS SRL are CUI 32687647, nr. de înregistrare J2014000163124, înmatriculată pe 22.01.2014. Sediul social e în Municipiul Cluj-Napoca, jud. Cluj. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4933. În 2025: cifră de afaceri 178.273 lei, profit net 703 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 178 mii lei · mediana 158 mii lei | 113% din mediană |
| Profit net | 703 lei · mediana 5 mii lei | 13% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 0.4% · mediana 3.2% | 13% din mediană |
| Cifră pe salariat | 178 mii lei · mediana 175 mii lei | 102% din mediană |
Comparat cu 94.323 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 12 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 178.273 | 168.731 | 170.636 | 187.354 | 149.086 | 110.339 | 172.749 | 164.066 | 128.297 | 114.200 | 62.370 | 55.281 |
| Venituri totale | 189.006 | 175.079 | 170.636 | 187.354 | 149.181 | 113.634 | 181.553 | 170.787 | 128.297 | 114.200 | 62.456 | 55.281 |
| Cheltuieli totale | 186.684 | 147.989 | 121.931 | 117.329 | 92.795 | 67.112 | 85.873 | 82.460 | 65.351 | 83.913 | 46.360 | 41.994 |
| Profit / pierdere brută | 2.322 | 27.090 | 48.705 | 70.025 | 56.386 | 46.522 | 95.680 | 88.327 | 62.946 | 30.287 | 16.096 | 13.287 |
| Profit / pierdere netă | 703 | 25.551 | 47.192 | 68.189 | 55.736 | 45.499 | 94.029 | 85.132 | 60.713 | 28.003 | 14.223 | 11.630 |
| Active imobilizate | 72.242 | 44.450 | 6 | 6 | 2.051 | 14.527 | 28.094 | — | — | 1.000 | 13.000 | 25.058 |
| Active circulante | 40.354 | 37.756 | 74.166 | 76.372 | 114.912 | 186.024 | 246.010 | 177.648 | 92.654 | 30.439 | 13.569 | 577 |
| Creanțe | 10.627 | 5.715 | 15.063 | 59.251 | 5.083 | 8.294 | 3.083 | 210 | 210 | 210 | 210 | 150 |
| Casa și conturi la bănci | 29.727 | 32.041 | 59.103 | 17.121 | 109.829 | 177.730 | 242.927 | 177.438 | 92.444 | 30.229 | 13.359 | 427 |
| Cheltuieli în avans | 4.443 | 1.795 | 324 | 158 | 286 | 135 | 327 | 675 | 89 | 784 | 990 | 97 |
| Datorii | 46.665 | 14.329 | 20.875 | 8.107 | 2.704 | 5.277 | 4.522 | 2.443 | 1.995 | 2.187 | 1.506 | 13.902 |
| Capitaluri proprii | 70.374 | 69.672 | 53.621 | 68.429 | 114.545 | 195.409 | 269.909 | 175.880 | 90.748 | 30.036 | 26.053 | 11.830 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 22.01.2014 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj |
| CAEN principal | 4933 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | TAXI REMUS SRL |
| Nr. reg. com. | J2014000163124 |
| EUID | ROONRC.J2014000163124 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2014-01-22 |
| Sediu social | Str. Parâng, 16, Mun. Cluj-Napoca, CLUJ |
| Domiciliu fiscal | JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. PARÂNG, NR.16, AP.73 |
| Telefon | 0745882806 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ACATRANS SRL inactiv | aceeași clădire |
| AFTERSCHOOL ANIMA S.R.L. | aceeași clădire |
| ALEXARIA POWER CONSTRUCT S.R.L. | aceeași clădire |
| BALIROYALART SRL inactiv | aceeași clădire |
| BROTHER'S PIZZA S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| DARIS DRIVER AUTO S.R.L. | aceeași clădire |
| DEVOPS BOX S.R.L. | aceeași clădire |
| DIGITAL DENTAESTHETICS S.R.L. | aceeași clădire |
| LBS MANAGEMENT SRL | aceeași clădire |
| LE ROCCE STEF S.R.L. | aceeași clădire |
| LUCA FLAVOR LAB S.R.L. | aceeași clădire |
| MIPAROMI SRL inactiv | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4932 | 2014 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (23)
Sunt 23 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (2)
Alte firme din Cluj
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25