SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA TROTUSUL
CUI 2813980 · C2005000065049
SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA TROTUSUL are CUI 2813980, nr. de înregistrare C2005000065049, înmatriculată pe 20.12.2005. Sediul social e în Municipiul Oneşti, jud. Bacău. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 9602. În 2025: cifră de afaceri 789.216 lei, profit net 27.959 lei, 26 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 789 mii lei · mediana 66 mii lei | de 12× mediana |
| Profit net | 28 mii lei · mediana 2 mii lei | de 17× mediana |
| Salariați | 26 · mediana 1 | de 26× mediana |
| Marjă netă | 3.5% · mediana 3.7% | 95% din mediană |
| Cifră pe salariat | 30 mii lei · mediana 84 mii lei | 36% din mediană |
Comparat cu 29.247 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 789.216 | 654.902 | 641.345 | 571.301 | 473.374 | 368.291 | 453.256 | 393.824 | 373.976 | 313.202 | 275.344 | 239.230 | 242.689 | 249.918 | 300.336 |
| Venituri totale | 792.045 | 657.410 | 643.400 | 574.981 | 473.374 | 654.900 | 453.256 | 486.824 | 373.976 | 313.202 | 376.059 | 256.574 | 251.106 | 267.356 | 701.283 |
| Cheltuieli totale | 758.841 | 660.899 | 634.100 | 555.010 | 494.544 | 674.950 | 470.171 | 477.243 | 419.640 | 389.163 | 422.903 | 380.930 | 380.211 | 383.723 | 754.745 |
| Profit / pierdere brută | 33.204 | -3.489 | 9.300 | 19.971 | -21.170 | -20.050 | -16.915 | 9.581 | -45.664 | -75.961 | -46.844 | -124.356 | -129.105 | -116.367 | -53.462 |
| Profit / pierdere netă | 27.959 | -20.018 | 2.866 | 14.221 | -25.904 | -23.594 | -21.448 | 4.713 | -49.404 | -79.093 | -46.844 | -132.053 | -136.160 | -116.367 | -53.462 |
| Active imobilizate | 149.908 | 175.040 | 155.920 | 250.467 | 283.586 | 311.405 | 336.788 | 310.965 | 376.125 | 403.219 | 432.923 | 517.491 | 618.637 | 749.434 | 804.764 |
| Active circulante | 203.049 | 159.422 | 180.621 | 182.412 | 136.410 | 122.378 | 126.716 | 182.473 | 88.881 | 102.982 | 152.941 | 129.643 | 221.504 | 370.870 | 435.751 |
| Stocuri | 58.735 | 57.573 | 60.723 | 59.699 | 64.465 | 75.348 | 69.243 | 62.035 | 55.748 | 55.879 | 50.191 | 45.239 | 46.367 | 47.097 | 46.606 |
| Creanțe | 28.015 | 21.984 | 21.039 | 22.062 | 12.076 | 5.050 | 8.094 | 15.718 | 14.620 | 42.787 | 61.641 | 3.323 | 5.704 | 72.315 | 70.716 |
| Casa și conturi la bănci | 116.299 | 79.865 | 98.859 | 100.651 | 59.869 | 41.980 | 49.379 | 104.720 | 18.513 | 4.316 | 41.109 | 81.081 | 169.433 | 251.458 | 318.429 |
| Cheltuieli în avans | 1.027 | 2.055 | 3.083 | 5.138 | 5.138 | — | — | — | — | — | — | — | — | 2.426 | — |
| Datorii | 83.273 | 90.577 | 71.028 | 91.210 | 76.898 | 61.088 | 77.324 | 80.834 | 70.728 | 53.205 | 52.610 | 52.546 | 56.471 | 56.603 | 58.726 |
| Venituri în avans | 1.027 | 2.055 | 3.083 | 5.138 | 5.138 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 269.684 | 243.885 | 265.513 | 341.669 | 343.098 | 372.695 | 386.180 | 412.604 | 394.278 | 452.996 | 533.254 | 594.588 | 783.670 | 1.066.127 | 1.181.789 |
| Capital subscris vărsat | 63.170 | 65.331 | 66.941 | 74.378 | 90.028 | 93.721 | 81.480 | 86.456 | 72.843 | 82.157 | 83.322 | 97.812 | 102.358 | 110.642 | 109.937 |
| Număr mediu de salariați | 26 | 27 | 28 | 31 | 31 | 28 | 33 | 34 | 34 | 35 | 35 | 38 | 40 | 41 | 42 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Mon Jan 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 27.01.1993 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Municipală Oneşti |
| CAEN principal | 9602 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ TROTUŞUL |
| Nr. reg. com. | C04/65/2005 |
| EUID | ROONRC.C2005000065049 |
| Formă juridică | SC |
| Înmatriculare | 2005-12-20 |
| Sediu social | Str. Alexandru Ioan Cuza, Mun. Oneşti, BACĂU |
| Domiciliu fiscal | JUD. BACĂU, MUN. ONEŞTI, STR. ALEXANDRU IOAN CUZA, BL.25, ET.P |
| Telefon | 0234326255 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| CETAN OIL SRL inactiv | aceeași clădire |
| DOAGA IMPEX S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| FAK CONSULT S.R.L. | aceeași clădire |
| FLOWMOB DESIGN S.R.L. | aceeași clădire |
| FRX CATERING S.R.L. | aceeași clădire |
| LENCOR QUALITY SRL | aceeași clădire |
| MIALMA TRANSPORT SRL | aceeași clădire |
| MINA SRL | aceeași clădire |
| PARASOL SRL inactiv | aceeași clădire |
| RAYOTRUST TRANS S.R.L. | aceeași clădire |
| XX-MED SRL | aceeași clădire |
| ALT PROIECT ENERGY SRL | 36 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 9621 | 2025 |
| 9602 | 2011 – 2024 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (22)
Sunt 22 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (5)
Alte firme din Bacău
| 968822 | GHIUREA MIHAI SNC |
| 4277838 | DACIVA-IMPEX SRL |
| 10793809 | 12-HEL COMIXT SRL |
| 13955700 | CRISDOR STIL SRL |
| 14963647 | ALINDAVI SRL |
| 15266478 | ESTHETIQUE BEAUTY CENTER SRL |
| 16479725 | MARY-TOTH SRL |
| 17018304 | CINDY'S SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08