ALT PROIECT ENERGY SRL
CUI 30029980 · J2012000312049
ALT PROIECT ENERGY SRL are CUI 30029980, nr. de înregistrare J2012000312049, înmatriculată pe 04.04.2012. Sediul social e în Municipiul Oneşti, jud. Bacău. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 7112. În 2025: cifră de afaceri 81.382 lei, profit net 22.910 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 81 mii lei · mediana 172 mii lei | 47% din mediană |
| Profit net | 23 mii lei · mediana 31 mii lei | 73% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 28.2% · mediana 23.6% | 119% din mediană |
| Cifră pe salariat | 81 mii lei · mediana 176 mii lei | 46% din mediană |
Comparat cu 103.298 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 14 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 81.382 | 130.000 | 277.884 | 282.283 | 62.989 | 139.689 | 458.238 | 758.977 | 625.069 | 571.200 | 437.098 | 10.000 | 0 | 94.345 |
| Venituri totale | 108.693 | 133.992 | 277.884 | 282.283 | 62.989 | 139.690 | 458.247 | 759.082 | 625.160 | 571.421 | 437.240 | 10.000 | 0 | 94.345 |
| Cheltuieli totale | 84.696 | 83.567 | 107.238 | 91.486 | 95.963 | 86.086 | 159.986 | 610.384 | 63.554 | 117.522 | 258.852 | 379.388 | 10.296 | 88.019 |
| Profit / pierdere brută | 23.997 | 50.425 | 170.646 | 190.797 | -32.974 | 53.604 | 298.261 | 148.698 | 561.606 | 453.899 | 178.388 | -369.388 | -10.296 | 6.326 |
| Profit / pierdere netă | 22.910 | 49.085 | 167.868 | 188.350 | -33.590 | 52.224 | 293.679 | 141.927 | 555.354 | 438.798 | 154.496 | -369.688 | -10.296 | 5.314 |
| Active imobilizate | 2.888 | 5.870 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Active circulante | 95.817 | 195.718 | 339.180 | 221.959 | 159.884 | 216.976 | 248.008 | 374.338 | 1.048.465 | 688.982 | 192.099 | 193.186 | 112.068 | 124.851 |
| Stocuri | 2.605 | 142.269 | 2.269 | — | 6.391 | 6.391 | 6.391 | 6.391 | 1.092 | — | — | — | 11.586 | 11.586 |
| Creanțe | 43.983 | 26.708 | 85.656 | 220.263 | 152.270 | 210.381 | 241.617 | 83.445 | 676.431 | 651.806 | 135.068 | 191.733 | 95.398 | 112.689 |
| Casa și conturi la bănci | 17.532 | 19.241 | 251.255 | 1.696 | 1.223 | 204 | — | 284.502 | 370.942 | 37.176 | 57.031 | 1.453 | 5.084 | 576 |
| Cheltuieli în avans | — | 286.221 | 135.000 | 135.000 | 135.000 | 135.000 | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 21.041 | 6.834 | 42.291 | 19.025 | 145.300 | 168.802 | 106.578 | 101.461 | 362.161 | 119.234 | 61.149 | 567.656 | 116.850 | 119.337 |
| Capitaluri proprii | 77.664 | 480.975 | 431.889 | 337.934 | 149.584 | 183.174 | 141.430 | 272.877 | 686.304 | 569.748 | 130.950 | -374.470 | -4.782 | 5.514 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 1 | 2 | 3 | 3 | — | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Mon Jan 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 04.04.2012 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Municipală Oneşti |
| CAEN principal | 7112 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | ALT PROIECT ENERGY SRL |
| Nr. reg. com. | J2012000312049 |
| EUID | ROONRC.J2012000312049 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2012-04-04 |
| Sediu social | Str. Alexandru Ioan Cuza, 19, Mun. Oneşti, BACĂU |
| Domiciliu fiscal | JUD. BACĂU, MUN. ONEŞTI, STR. ALEXANDRU IOAN CUZA, NR.19, BL.19, SC.A, ET.1, AP.4 |
| Telefon | 0726270850 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| CETAN OIL SRL inactiv | 36 m |
| DOAGA IMPEX S.R.L. inactiv | 36 m |
| FAK CONSULT S.R.L. | 36 m |
| FLOWMOB DESIGN S.R.L. | 36 m |
| FRX CATERING S.R.L. | 36 m |
| LENCOR QUALITY SRL | 36 m |
| MIALMA TRANSPORT SRL | 36 m |
| MINA SRL | 36 m |
| PARASOL SRL inactiv | 36 m |
| RAYOTRUST TRANS S.R.L. | 36 m |
| SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ TROTUŞUL | 36 m |
| XX-MED SRL | 36 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 7112 | 2012 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (2)
Alte firme din Bacău
| 944424 | FOR YOU SRL |
| 945330 | SALIA SERV SRL |
| 947269 | CRINAS SRL |
| 951650 | ROMAN LAROM SNC |
| 977529 | ANDRONIC TEHNIC SERAFIM SNC |
| 985688 | MAPAMOND SRL |
| 2816219 | ELIMO-PLUS SRL |
| 4277846 | DRUM PROIECT SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08